Dorostenci HC Rytíři Kladno dotáhli zápas do prodloužení, ale vítězství nevybojovali

Sobotním polednem začalo sedmé kolo ELIOD extraligy dorostu, ve kterém kladenští Rytíři přivítali na svém ledě chomutovské Piráty. První třetina vyšla lépe pro Chomutov, který se díky využitým přesilovkám dostal do dvoubrankového vedení.

Rytíři ale dokázali odpovědět během šestadvaceti vteřin ve druhé části, když ztrátu dorovnali. Kladno ve třetí periodě opět inkasovalo v oslabení, ale po dramatickém závěru poslalo zápas do prodloužení. V tom zaúřadoval po rychlém úniku Chomutov, který tak zvítězil 4:3 a odvezl si bod navíc.

Rytíři Kladno: Suk – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Nedvěd, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Piráti Chomutov: Šatný – Němec, Frollo, Perný, Kovár, Pöschl, Martinek – Spudich, Koblížek, Iljuk, Príhoda, Kulich, Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, Döring. Trenéři: Jíra, Koláček, Hejcman.

Branky a nahrávky: 30. Kohlíček (Ticháček, Chrenka), 30. Kouba (Sojka, Ullrych), 59. Sýkora (Kohlíček, Koštoval) – 11. Štefančík (Kovár), 13. Štefančík (Němec), 53. Frollo (Kalčík, Döring), 64. Koblížek (Čech). Třetiny: 0:2, 2:0, 1:1 – 0:1. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. Střely na branku: 39:25. Rozhodčí: Vojtěchovský – Ondráček, Beneš. Diváci: 90.

Domácí Rytíři si hned v úvodu zápasu vyzkoušeli hru ve čtyřech, kterou bez větších komplikací dokázali ubránit. Krátce nato si přesilovou hru zahrálo i Kladno, kterému kombinace v útočném pásmu příliš nevycházela. Začátkem jedenácté minuty začala zkrácená početní výhoda Chomutova a ta už přinesla ovoce. Stav utkání otevřel Marcel Štefančík, který po přihrávce Jakuba Kovára prostřelil kladenského Štěpána Suka – 0:1. Chvíli nato brankář Kladna lovil puk ze své sítě znova. V další přesilové hře přidal už druhou branku na svůj účet Marcel Štefančík, kterého poslal do koncovky Štěpán Němec – 0:2. Velkou příležitost na kontaktní branku měl Adam Sojka, který po zblokování střely vyrazil do rychlého úniku. V tom si skvěle poradil Oliver Šatný, jenž lapačkou vystihl bekhendové zakončení kladenské desítky.

Druhé dějství začalo Kladno po odehrané minutě opět ve čtyřech. Po pár vteřinách to byli ale domácí, kteří se dostali do slibné šance. V úniku vzal Petr Ullrych vše na sebe a pohotovou střelou prověřil brankáře Šatného. Kladenská euforie propukla až začátkem třicáté minuty. Dobrého clonění před chomutovskou brankou využil po nahrávce Jiřího Ticháčka přesnou trefou pod horní tyč David Kohlíček – 1:2. O přesně dvacet šest vteřin později se domácí radovali znova, když stav utkání srovnal zakončující Ondřej Kouba – 2:2. Na rychle inkasované branky se Chomutov snažil okamžitě zareagovat. Nejblíže tomu byl na konci třicáté čtvrté minuty, když Štěpánu Sukovi propadl kotouč výstrojí, a tak brankář Rytířů musel zasahovat ještě lapačkou proti pohotové dorážce.

Třetí třetina pokračovala stejně jako předešlé v řadě mnoha vyloučení. Chomutovští díky bezchybné střele Filipa Döringa šli opět do vedení v přesilové hře – 2:3. Domácí se opět hnali za vyrovnáním, které nakonec minutu a šestnáct vteřin před koncem závěrečné části obstaral Lukáš Sýkora – 3:3.

V prodloužení si o pozornost řekli během úniku Ondřej Čech s Lukášem Koblížkem. Právě tahle chomutovská dvojka rozhodla o osudu vyrovnaného zápasu. Do přihrávky Ondřeje Čecha dokázal ještě vložit hůl jeden z kladenských beků, ale ten puk pouze zpomalil a hned nato bekhendem poslal puk do sítě Lukáš Koblížek – 3:4.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak