Dorostenci HC Olomouc přivezli z Memoriálu Jaroslava Pitnera bronz

(Aktualizováno před )

Srpen patří tradičně turnajům nejen v Olomouci, ale na mnoha dalších stadionech. Na jeden takový vyrazili i olomoučtí dorostenci do Jihlavy. Tam se uskutečnil už devátý ročník atraktivního Memoriálu Jaroslava Pitnera. Svěřenci trenérů Fialy a Brančíka v konkurenci dalších pěti týmů obsadili třetí místo.

V rámci dvoudenního turnaje změřili na Horáckém zimním stadionu síly domácí jihlavští dorostenci, HC Olomouc, HC ZUBR Přerov, VHK ROBE Vsetín, HC Tábor a SKLH Žďár nad Sázavou. Turnaj měl svůj specifický herní řád. Za výhru jednoho zápasu mohl tým získat maximálně čtyři body, hrály se však vždy dvě dvacetiminutovky a každá byla hodnocena zvlášť. Za výhru v jedné třetině byly dva body, za remíru bod a za porážku zůstal tým bez bodu.

V prvním utkání se Kohouti postavili Vsetínu, se kterým vyhráli 3:1 a 2:0 a získali tak všechny čtyři body. Dvěma góly se blýskl Jakub Zembol. Druhý zápas s Táborem však byl o něco vyrovnanější. Hanáci ale obě dvacetiminutovky prohráli, a to 1:2 a 0:2 a zůstali tak bez bodu.

V posledním zápase prvního dne se Olomouc postavila domácí Jihlavě. Od té nejprve utrpěla vysokou porážku 0:6, ve druhé dvacetiminutovce ale Hanáci zabrali a slavili výhru 3:1. Dva body za gól a nahrávku si připsal Ruda. Po prvním dni však Kohouti skončili pátí, jen o skóre za čtvrtým Přerovem.

Na začátku druhého hracího dne se Olomouc postavila v rámci derby právě Přerovu a ve vyrovnaném utkání nakonec slavila výhry 2:0 a 1:0. Do tabulky si tak připsali další cenné čtyři body. V posledním utkání na turnaji však olomoucký výběr nestačil na Žďár nad Sázavou, kterému podlehl 1:2 a 0:2.

V konečném součtu turnaje však Kohouti vybojovali deset bodů, díky čemuž mohli slavit třetí místo a zisk bronzových medailí!

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz