Dorostenci HC Komety Brno vezou z turnaje ve Zlíně bronz, junioři skončili v Karlových Varech pátí

(Aktualizováno před )

O víkendu si nejvyšší mládežnické týmy Komety zpestřily přípravu turnajem. Junioři se vydali do západních Čech, kde odehráli celkově tři náročná utkání. Nejprve změřili síly s německým Mannheimem, následně s domácím týmem. V souboji o pátou příčku si Kometa poradila s Jihlavou. Dorostenci zase odcestovali do Zlína, kde je během dvou dnů čekaly čtyři zápasy. Kvůli velké porci utkání, se herní doba zkrátila na tři třetiny po patnácti minutách. Komeťáci zaváhali na turnaji pouze jednou a odváží si bronzové medaile.

Junioři nastoupili k úvodnímu utkání v pátek proti německému týmu z Mannheimu. Úvodní třetina přinesla vyrovnaný a rychlý hokej. Skórovat se podařilo pouze německému celku. Ve druhé části Mannheim zvýšil svůj náskok, ale na dostřel Kometu záhy přiblížil Adam Popelka. Poslední dějství patřilo Němcům, kteří dokázali dvakrát skórovat a vyhrát utkání výsledkem 4:1.

V sobotním podvečeru čekal družinu trenéra Jana Zachrly zápas s domácí Energií. První část hry přinesla pohledný hokej, který však nepřinesl příliš branek. Velkou šanci měly Karlovy Vary v přesilové hře pět na tři, ale brněnští hráči dokázali oslabení odehrát skvěle. Energetici se branky stejně dočkali, když se trefili čtyři vteřiny před odchodem do šaten. Prostřední část hry přinesla nejdříve brněnskou radost, když v polovině hry vyrovnal Vojtěch Kadlic. Od té doby již dával góly pouze domácí výběr. Po skončení utkání svítilo na tabuli skóre 4:1 pro Západočechy. Pro Brňany to tedy znamenalo, že si zahrají o páté místo.

V tomto souboji se jihomoravané utkali s Jihlavou. Úvod zápasu vyšel Kometě na jedničku. Již ve třetí minutě se trefil Vojtěch Kadlic, o pět minut později přidal druhou branku obránce Radek Kučeřík. Ve druhé třetině nejdříve Dukla snížila, ale v závěru vrátil Brnu dvoubrankový náskok Vojtěch Kadlic. V závěrečné fázi hry zvýšil vedení Brna Michal Kunc. Jihlava dokázala šest minut před koncem vsítit gól a dát skóre finální podobu – 4:2. Brno tak skončilo na turnaji páté. Nejužitečnějším hráčem Komety byl zvolen Radek Kučeřík. Vítězem turnaje se stali domácí Energetici.

Sestava juniorů v zápase proti Jihlavě:
Micka (Vystavěl) – Svozil, Kučerík “C”, Jan Sedláček, Studený, Holemý, Tomáš Sedláček, Furch – Kadlic Minárik, Kunc “A”, Popelka, Matula, Meluzín, Kavický, Rašovský, Snášel, Karpíšek, Hubáček.

Brňané odehráli úvodní duel proti Hradci Králové, jenž se dostal do vedení již v první třetině. Ve zbylých dvou třetinách nedovolil soupeř komeťákům skórovat a po pětačtyřiceti minutách si připsal vítězství 3:0. V prodloužení proběhl boj o další bod, po patnácti vteřinách se prosadili hráči Hradce.

Druhé utkání přineslo střetnutí s Havířovem. Zápas nenabídl příliš branek. Brno se dostalo do vedení v první třetině, když se trefil Matěj Prčík. Další branka padla až ve třetí části, a to do branky Brna, takže se šlo do prodloužení. Zasloužené vítězství trefil po dvou minutách Jakub Brabenec.

Nedělní program začal pro Kometu zápasem s domácím Zlínem. První branka padla ve druhé třetině, když se trefil Jakub Brabenec. Třetí perioda byla na góly nejbohatší. Za Brno se trefil Alex Sever. Zlínu se podařilo dostat poprvé na dostřel, ale velice rychle zvýšil vedení Jakub Brabenec. Beranům se znovu povedlo vstřelit kontaktní branku. V závěru to domácí zkoušeli bez brankáře, toho využil Jakub Brabenec, jenž zkompletoval hattrick a pojistil Brnu výhru 4:2. V prodloužení se z bonusového bodu radovali zlínští hráči.

Na závěr turnaje čekala dorostence Plzeň. Brno začalo utkání výborně, již po dvou minutách se trefil Martin Mišiak. Druhou branku Brna přidal ve druhé části Matěj Prčík. Poslední, třetí branka Brna padla osm vteřin před druhou sirénou, a postaral se o ní Jakub Brabenec. V prodloužení se Brnu opět nevedlo, takže bonusový bod šel na konto Plzně. Kometa si tedy odváží ze Zlína bronzové medaile. Celý turnaj opanovali hokejisté Hradce Králové.

Sestava dorostenců v zápase proti Plzni:
Schnattinger (Bizoň) – Fajmon, Holcman, Němec, Prčík, Řehák, Ulbricht, Vacek – Brabenec, Harmin, Horký, Kos, Linka, Masař, Mišiak, Nesvadba, Sedláček, Sever, Salé, Vyroubal.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz