Dorost HC Rytíři Kladno rozhodl o výhře v derby třemi góly v jedné minutě

Třinácté kolo ELIOD extraligy nabídlo kladenské derby, ve kterém o branky nebyla nouze. Hostující Pézetka šla v první třetině do vedení, na které Rytíři dokázali rychle zareagovat. Ani druhá třetina, v níž padlo šest branek, neprozradila, kdo bude k vítězství blíže. Až ve čtyřicáté třetí minutě se rozhodlo o výhře domácích Rytířů, kteří třemi góly určili finální výsledek 7:4. Bonusový bod si v nadstavbě připsali také Rytíři.

13. kolo ELIOD extraligy dorostu – 1. 11. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Rytíři Kladno: Jaňour (41. Suk) – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

PZ Kladno: Gabriška (41. Danda) – Melichna, Danda, Burger, Hříbal, Malý, Horn, Hvězda – Rejna, Hurta, Cihelka, Štěpánek, Kulich, Pišinger, Vimmer, Redlich, Bašta, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.

Branky a nahrávky: 15. Ticháček, 25. Šapovaliv (Ullrych), 26. Chrenka (Hrabík), 35. Alscher (Sojka, P. Bareš), 43. Procházka (Hrabík, A. Bareš), 43. Chrenka (Alscher, Šapovaliv), 43. Kouba (Sojka), 61. Sojka (Alscher) – 11. Vimmer (Redlich, Rejna), 27. Štěpánek (Kulich, Malý), 29. Vimmer (Kulich, Bašta), 40. Bašta (Redlich). Třetiny: 1:1, 3:3, 3:0 – N 1:0. Vyloučení: 6:9 + Ticháček (KLA) 10 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 63:11. Rozhodčí: Šmika – Kubíček, Horažďovský. Diváci: 105.

Již po dvaceti vteřinách měli Rytíři možnost přesilové hry. Tu se jim využít nepodařilo, ale krátce po jejím vypršení mohli jít domácí do vedení. Přihrávku totiž dostal do brankového prostoru Matyáš Šapovaliv, který už zakončoval do odkryté branky. Už se zdálo, že bude Ondřej Gabriška překonán, ale brankář Pézetky vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Po deseti odehraných minutách byl Vojtěch Jaňour stále bez zákroku, což je možná jeden z důvodu, proč první střela propadla za jeho záda. Štěpán Vimmer se po nastřelení bruslí kladenského obránce opřel do dorážky, která brankáři Rytířů prošla těsně nad ramenem – 0:1. O čtyři minuty později se mohli radovat i domácí, když se individuálně prosadil obránce Jiří Ticháček – 1:1.

To, že se hraje kladenské derby daly vědět oba týmy ve druhé třetině, ve které padlo hned šest branek! Salvu odstartoval na konci dvacáté páté minuty v oslabení Matyáš Šapovaliv – 2:1. Po pár vteřinách šli Rytíři do dvoubrankového vedení, když se rovněž v hraném oslabení prosadil Samuel Chrenka po přihrávce Ondřeje Hrabíka – 3:1. Dvě vteřiny po skončené přesilové hře už udeřili ale hosté. Lukáš Kulich pohotovou přihrávkou našel najíždějícího Alexe Štěpánka, který vstřelil z pravého křídla kontaktní branku – 3:2. O srovnání stavu utkání se zasloužil Štěpán Vimmer, jenž dokázal využít zmatků v brankovišti Rytířů a volný puk doklepl za brankovou čáru – 3:3. Domácí šli do vedení i podruhé, když nahození Marka Alschera nešťastně odrazil rukavicí Lukáš Kulich za záda svého brankáře – 4:3. PZ Kladno si také vybralo šťastnou branku. David Bašta svým nahozením trefil bránícího hráče Rytířů, od něhož se puk odrazil obloučkem přímo do branky – 4:4.

Závěrečná třetina patřila domácím Rytířům. Po vystřídání obou brankářů začala pro Pézetku minuta pekla. Začátkem čtyřicáté třetí minuty vrátil domácím vedení Viktor Procházka – 5:4. O šestnáct vteřin později přidal další branku Samuel Chrenka – 6:4, na kterého navázal po čtrnácti vteřinách Ondřej Kouba – 7:4. V samotném závěru měli hosté ještě k dispozici trestné střílení, ale to se Lukáši Kulichovi využít nepodařilo.

V první minutě nadstavby se trefil Adam Sojka, který vstřelil kladenským Rytířům bod navíc.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.