Dorost HC Rytíři Kladno díky obratu ve třetí části porazil Spartu

Kladenský dorost po třech porážkách v řadě nastoupil na ledě pražské Sparty v Holešovicích. Hned zkraje utkání šla Sparta do vedení, když využila nařízené trestné střílení. Vyrovnání na sebe ovšem nedalo dlouho čekat a po necelých šesti minutách se začalo od znova. Začátkem druhého dějství udeřili Sparťané v přesilové hře, která trvala pouhých devatenáct vteřin. Rytíři ještě v téže třetině dokázali znova vyrovnat a o osudu utkání rozhodla až třetí třetina. V té se Kladno dokázalo prosadit dvakrát a zvítězilo 4:2. V nadstavbě se radovali hokejisté z hlavního města.

HC Sparta Praha: Krbeček – Tomov, Brůna, Ducháč, Ludvík, Adamec – Broš, Bareš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch. Trenéři: Kořínek, Černý.

Rytíři Kladno: Suk – Alscher, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 5. Theimer (TS), 22. Broš (Vitouch, Adamec), rozh. náj. Krupička – 11. Ticháček (Hrabík), 34. Ticháček (Ullrych, Šapovaliv), 45. Alscher (Šapovaliv, Chrenka), 60. Sojka (Ticháček). Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2 – N 0:0 – 1:0. Vyloučení: 6:4 + Chrenka (KLA) 10 min.. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:35. Rozhodčí: Škrobák – Hána, Dědek. Diváci: 45.

Utkání přineslo bojovný hokej hned ze začátku, kdy si oba brankáři připsali důležité zásahy. První moment radosti přišel ke konci páté minuty. Unikajícího Otu Theimera ve vlastním oslabení musel zastavit Jiří Ticháček za cenu faulu. Hlavní sudí Michal Škrobák měl jasno a se zkříženýma rukama nad hlavou nařídil trestné střílení, které Oto Theimer střelou pod vyrážečku následně využil – 1:0. Hráči Kladna dokázali najít poměrně rychlou odpověď, po necelých šesti minutách Ondřej Hrabík přihrávkou nabil kotouč Jiřímu Ticháčkovi, který od modré prostřelil Jakuba Krbečka – 1:1.

Start druhé třetiny vyšlel opět lépe Pražanům. Po devatenácti vteřinách přesilové hry dostal Josef Broš přihrávku od Michala Vitoucha a z těsné blízkosti překonal bekhendem Štěpána Suka mezi betony – 2:1. V polovině utkání si Kladno zahrálo zkrácenou početní výhodu pět na tři. Vyrovnání ale přišlo až v klasické přesilovce, kterou využil svou druhou brankou v utkání Jiří Ticháček – 2:2.

Do závěrečné třetiny vstoupilo naopak lépe Kladno, které začátkem čtyřicáté páté minuty otočilo vývoj zápasu. Obránce Marek Alscher tvrdou střelou propálil vše před sebou a kotouč nezastavila ani lapačka brankáře Sparty – 2:3. Sparta se snažila přejít do tlaku, ale Kladno nepolevilo a stále drželo krok. Utkání a finální výsledek stanovil v poslední minutě trefou do prázdné branky Adam Sojka – 2:4.

Bonusový bod z nadstavby brali domácí, když zvítězili na samostatné nájezdy poměrem 4:1. Rozhodující nájezd, na který nemělo Kladno odpověď dal patnáctiletý Jan Krupička.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak