Search
Close this search box.

Dorost florbalového T.B.C. LUCERN přivezl z Bratislavy stříbro

Na stále prestižnější turnaj Slovak Floorball Cup vyslal králodvorský klub početnou výpravu. Reprezentovaly jej dva týmy – kombinované družstvo dorostenců a starších žáků, jakož i mužské Áčko. Oba týmy si – pokud jim to rozpis soutěže dovolil – vzájemně sympaticky fandily. Králodvorský „kotel“ o sobě dal vědět.

Dorost musel hned na úvod skousnout debakl 1:10 od celku FAT PIPE Maskantje Juniors 03, což byl výběr nejlepších českých a slovenských dorostenců. Rychle se ale oklepal a za fanouškovské podpory A-týmu přehrál slovenský FLRBL TEAM 5:1. Remíza 3:3 v „regionálním derby“ se Sokolem Rudná zajistila druhé místo ve skupině a postup do čtvrtfinále.

V něm si mladíci smlsli na týmu DFA Nitra 6:0. Semifinále s dalším slovenským účastníkem FBC Grasshoppers Žilina bylo napínavější – vítězství 3:2 a postup do finále se zrodilo až v penaltovém rozstřelu. Finálový duel pak přinesl repete úvodního zápasu – stejný soupeř, stejný výsledek.

To už ale nemohlo zkazit radost mladých králodvorských finalistů z poháru a stříbrných medailí. Je to nesporný úspěch a realizační tým může být spokojen s tím, jak se jeho práce úročí.

Muži nechali doma celou jednu formaci. Ne úmyslně, zkrátka ne všichni si mohli vzít v době turnaje dovolenou. Přiznejme ale spravedlivě, že podobně na tom byli i soupeři. Úvodní duel přinesl konfrontaci v rámci české národní ligy. T.B.C. ze západní skupiny přehrál FbK Horní Suchá z té východní poměrem 3:0. To zápas proti FBC Došwich Milevsko z jihočeské regionální ligy měl být „papírově“ jasnější. Jenže nebyl, o výhře 2:1 rozhodl Matěj Kodl až 12 vteřin před koncem. EHS Skalica hrála ještě vloni slovenskou extraligu, z níž ale sestoupila. S Králodvorskými se rozešla smírně 2:2 a přenechala jim tak prvenství ve skupině.

V play off čekal další zástupce krajské úrovně, Floor Maniacs Mělník. Tentokrát už se kvalitativní rozdíl projevil zřetelně, na výhře 7:1 se podíleli premiérovými trefami za Áčko junioři Tomáš Balej a Pavel Paulát. Turnajový „pavouk“ měl smysl pro humor a do osmifinále přiřadil opět tým z Horní Suché. K revanši za první zápas nechybělo mnoho, Králodvorští pustili soupeře do vedení a selhávali v koncovce. Ale dřeli a zápas otočili – na 2:1 dával kapitán „Karlos“ Horký 20 vteřin před závěrečnou sirénou.

Nikdo už se nedivil, když „pavouk“ přivedl do čtvrtfinále dalšího známého ze skupiny – Skalici. Vychýlená muška se T.B.C. tentokrát už vymstila. A když do hry vstoupila i nedisciplinovanost, umocněná přísným metrem sudích, znamenalo to stopku na turnaji. Skalica vrátila úder v nejméně vhodnou chvíli a vyhrála 5:3.

Dostat se mezi osm nejlepších není neúspěch. Zároveň však trenérské duo Križko – Kubert odhalilo prostor ke zlepšení. Zejména poslední zápas byl určitým vykřičníkem. Účast na turnaji tak splnila účel užitečné prověrky bezprostředně před sezónou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient