Dopravní soutěž odhalila znalosti vsetínských páťáků

Téměř tři stovky dětí ze vsetínských základních škol se během jarních a podzimních měsíců zúčastnily dopravní soutěže s názvem „Bezpečně na kole“. Pořádal ji město Vsetín ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Vsetín. Finančně ji podpořil také Zlínský kraj.

Cílem akce je přispět ke zvýšení efektivity dopravně výchovného působení ve školách a k bezpečnému a správnému chování dětí v silničním provozu. Soutěž skládající se ze tří částí, jízdy zručnosti na překážkové dráze, jízdy na dopravním hřišti dle pravidel silničního provozu a testu dopravních znalostí, již tradičně probíhala na dopravním hřišti základní školy na Trávníkách.

„Naším cílem je zábavnou formou ověřit a prohloubit znalosti a dovednosti, které žáci získali v rámci povinné dopravní výchovy,“ uvedla hlavní organizátorka soutěže Vlasta Vaňková z odboru školství vsetínské radnice a dodala: „ Při organizaci je pro nás velmi důležitá spolupráce s městskou a státní policií, neboť policisté jsou schopni celé téma dobře vysvětlit a jejich příklady z praxe jsou pro děti vždy přínosem.“

Letos absolvovalo soutěž dvanáct tříd základních škol, přičemž z každé třídy bylo oceněno vždy pět nejlepších žáků. Ti obdrželi ceny v podobě vybavení na kola, například světel, tachometrů či cyklistických batohů, každý účastník soutěže získal reflexní pásku.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient