Search
Close this search box.

Dopravní situace ve Vsetíně se zklidnila

Řidiči mířící na Sychrov od křižovatky U Růžičků bojovali do začátku prázdnin s dopravními komplikacemi. Krajští silničáři totiž opravují opěrnou zeď pod silnicí vedoucí na sídliště a také samotnou ulici Pod Pecníkem. Stavební práce vyžadují částečnou i úplnou uzavírku.

Motoristé mířící od Růžičků na Sychrov a opačně jsou nuceni používat objízdné trasy vedoucí po ulicích Smetanova, Nádražní, Štěpánská, Mostecká, Palackého a Sychrov.

„Nyní se situace uklidnila, což je vidět zejména v ranních hodinách, kdy rodiče přestali dovážet děti do škol. Když ulicí ráno projíždím, žádné dopravní komplikace neregistruji,“ řekl starosta Jiří Růžička s tím, že mírně složitější je situace v odpoledních hodinách, kdy lidé opouštějí průmyslový areál Zbrojovka. Řidiči, kteří se potřebují dostat na Sychrov, totiž musejí projet přes celé město nebo využít obchvat. Tím se zahušťují ulice v celém městě.

Ke zklidnění dopravy od křižovatky U Růžičků přispělo také to, že se motoristé naučili jezdit v časech, kdy je dopravní situace nejklidnější.

„Je to krajská akce, která byla naplánovaná, a my jsme ji nemohli nijak koordinovat. Měla by být dokončena do dvacátého září s tím, že pokud se podaří opravit římsa vozovky, mohl by se ještě v průběhu opravy opěrné zídky pustit alespoň jeden pruh. Lidé by se tak dostali na Sychrov mnohem pohodlněji,“ poznamenal místostarosta Tomáš Pifka.

Správcem komunikace je Ředitelství silnic Zlínského kraje. Práce se vyšplhají přes 10 milionů korun. Opravu realizuje společnost ALPINE Bau CZ z Valašského Meziříčí.

„Odstraňujeme živičné vrstvy vozovky, opravují se betonové římsy a izolace nosné konstrukce. Prováděna je také obnova spádových vrstev a izolace na horním povrchu nosné konstrukce a na svislých částech. Poslední práce budou zaměřeny na vybudování železobetonových říms, osazení zábradelního svodidla a položení vozovkových vrstev,“ přiblížil rozsah prací ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient