Dopravní policisté v Jičíně se přidali k rozsáhlé preventivní bezpečnostní akci „Řídím – piju nealko pivo“

Dnes, ve středu 8. srpna se dopravní policisté v okrese Jičín přidali k celorepublikové rozsáhlé preventivní bezpečnostní akci „Řídím – piju nealko pivo“.

Ta se uskutečnila na silnici I. třídy číslo 35 v obci Milovice, a to opět jak je tomu již dobrým zvykem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladovenspolečně s organizací BESIP. Cílem projektu je především zaměření se na zodpovědný přístup samotných řidičů motorových vozidel k pití alkoholu. Zároveň se u nich snaží zvýšit povědomí o samotném nealko pivu jako jedné z alternativ z hlediska dodržování zákona a bezpečnosti silničního provozu. Samotné řidiče, kteří úspěšně podstoupili kontrolu Policie ČR, čekal malý dárek v podobě alkotestru a jednoho nealkoholického piva.

V průběhu dvou hodin policisté zkontrolovali celkem 26 vozidel. Potěšitelné zjištění je to, že žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.