Dopravní policisté Ústeckého kraje mají nové vozidlo

Krajští dopravní policisté 5. listopadu 2018 slavnostně převzali nové vozidlo určené pro kontroly komerční osobní a nákladní dopravy.

Vůz byl pořízen v rámci mezinárodního projektu Interreg V A „Mobilně a efektivně ve společném příhraničí“. Vozidlo s inovovanou technickou výbavou tak začíná posilovat výkon služby na silnicích. Nové vozidlo bude v rámci vzájemné spolupráce využíváno také na německých silnicích, konkrétně v příhraničních oblastech Saska.

Nově pořízený automobil značky Volkswagen Crafter umožňuje policistům díky zabudované technologii odhalování přestupkového jednání i sofistikované trestné činnosti. Součástí výbavy jsou mobilní váhy, které policisté využijí při podezření z přetížení auta. Technologie umožňují kontroly technického stavu a uložení nákladu. Policisté budou vůz využívat při kontrolách dodržování maximální doby řízení nebo dodržování doby jízdy a přestávek ze strany řidičů nákladních automobilů a autobusů. Volkswagen Crafter s inovativními prvky je využitelný také při hromadných dopravních nehodách – zejména pro potřeby řízení.

Tento nově pořízený vůz v policejních barvách doplnil vybavení Dálničního oddělení Řehlovice. Tam od roku 2010 policisté využívají vozidlo stejné značky. To od doby uvedení do provozu pomohlo při kontrolách téměř 15.000 nákladních vozidel.

Policisté dálničního oddělení byli před převzetím auta k využívání nových technologií proškoleni a mohou je tedy již plně využívat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.