Dopravní policisté se v uplynulých dnech zapojili do celorepublikového opatření

V souvislosti se začátkem letních prázdnin, kdy dochází k zintenzivnění provozu na pozemních komunikacích a zároveň k zvýšenému pohybu chodců a cyklistů na silnicích, se tepličtí policisté zapojili do celorepublikového opatření, které spočívalo ve zvýšeném dohledu na bezpečnost silničního provozu v rizikových místech.

Dopravně bezpečnostní akce jsou zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní a také na kontrolu technického stavu vozidel. Policisté se zároveň zaměřují na chování chodců a cyklistů, kteří jsou v případě dopravní nehody zvlášť ohroženou skupinou.

Během uplynulých čtyř dnů zkontrolovali dopravní policisté v rámci bezpečnostních akcí na Teplicku 88 vozidel a zjistili 43 případů porušení zákona. Patnáct řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, čtyři osoby nebyly za jízdy připoutány bezpečnostním pásem, šest vozidel mělo nevyhovující technický stav a dva řidiči u sebe neměli předepsané doklady. U dvou řidičů byl pozitivní test na přítomnost alkoholu, u jednoho na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Celkem policisté přestupcům udělili 40 blokových pokut v celkové výši 17 800 korun, tři přestupky byly oznámeny k vyřízení ve správním řízení na příslušný úřad.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak