Search
Close this search box.

Dopravní policisté odhalili dva opilé řidiče

Jednoho z řidičů, který usedl za volant Citroenu, zastavila hlídka dopravních policistů krátce před desátou hodinou večer u Havlíčkovy Borové. Při dechové zkoušce osmatřicetiletý muž nadýchal 1,36 promile alkoholu. Opakované měření vykázalo výsledek 1,45 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Za tento trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Druhého z řidičů zastavili policisté z Havlíčkova Brodu. Pětapadesátiletý muž jel vozidlem Škoda a na ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě ho kontrolovala policejní hlídka. Dechová zkouška vykázala naměřenou hodnotu 0,45 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní a jeho výsledek byl 0,32 promile. Policisté mu další jízdu zakázali a zadrželi řidičský průkaz. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient