Dopravní policisté měli plné ruce práce s neukázněnými řidiči

Poměrně dramaticky začal víkend policistům na Vyškovsku. V pátek v noci nezastavil hlídce ivanovického dálničního oddělení řidič octavie. Na D46 poblíž Vyškova reagoval na zřetelné pokyny k zastavení sešlápnutím plynového pedálu. Újezd mu však nevyšel. Na sjezdu u Marchanic nezvládl řízení a havaroval do stromu. Výtečník, u něhož strážci zákona zjistili pozitivní test na amfetamin, vyvázl bez zranění. Kromě toho na něj evidence prozradily, že má zákaz řízení. Případem se zabývají vyškovští dopravní policisté pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Ani slavkovští policisté neměli v pátek silnice bez hříšníků. Přímo ve Slavkově u Brna narazili na řidiče, kterému naměřili 0,66 promile alkoholu. U správního orgánu se bude zodpovídat z podezření z přestupku. Zde mu hrozí tučná pokuta i zákaz řízení. Stejně tak řidič kontrolovaný v sobotu ve Vyškově. Ten měl zase pozitivní test na drogy (marihuana). Stejný výsledek testu měl i bezmála třicetiletý šofér, kterého policisté kontrolovali nedělní noci na silnici I/50 ve Slavkově. O rok mladší řidič, jehož jízda skončila v neděli v noci ve Vyškově, měl pro změnu pozitivní test na pervitin. I jeho přestupek bude řešit správní orgán.

Někteří řidiči však ani nečekali na víkend. Například ve Snovídkách zastavila ve čtvrtek dopravní hlídka muže za volantem Huyndai. Naměřili mu jedno promile. Řidič je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.