Dopravní policisté Karlovarského kraje řešili během tří dnů několik vážných přestupků

Policisté z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje řešili během tří dnů tři vážné dopravní přestupky, a to na dálnici D6 a silnici I/6.

První z nich zaznamenali policisté dne 24. srpna v odpoledních hodinách. Na dálnici D6 ve směru z Chebu do Sokolova předjížděl služební vozidlo Škoda Superb v civilním provedení čtyřiatřicetiletý řidič na motocyklu značky BMW. Radar ve služebním vozidle zaznamenal rychlost 229 km/h. Po odečtení toleranční odchylky tak řidič motocyklu překročil rychlost o 92 km/h.

O den později, tedy 25. srpna pak stejné vozidlo policie jelo na silnici I/6 u obce Herstošice ve směru na Karlovy Vary. V tomto úseku ho začalo předjíždět a svůj předjížděcí manévr také dokončilo vozidlo značky BMW s dvacetiletým řidičem za volantem. Na tom by nebylo nic protizákonného, kdyby v daném úseku nebyla umístěna svislá dopravní značka „Zákaz předjíždění“ a zároveň vodorovná dopravní značka „Dvojitá podélná čára souvislá“.

Další překročení rychlosti pak řešili policisté z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje dne 26. srpna. To ve večerních hodinách na dálnici D6 ve směru ze Sokolova na Cheb zastihli řidiče vozidla značky Porsche, jak předjíždí služební vozidlo v rychlosti 204 km/h. Po odečtu toleranční odchylky tak řidič překročil rychlost o 67 km/h.

Vzhledem k tomu, že žádný z výše uvedených přestupků nebylo dle zákona možné řešit příkazem na místě, budou přestupky uvedených řidičů oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. Řidičům, kteří překročili maximální povolenou rychlost na daném úseku silnice o více než 50 km/h hrozí v případě prokázání viny odečet pěti trestných bodů, uložení sankce ve správním řízení ve výši 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti na 6 až 12 měsíců. Stejné sankce s tím rozdílem, že řidiči bude v případě prokázání viny odečteno 7 bodů, hrozí také řidiči, který předjížděl vozidlo v případech, kdy je to zakázáno.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.