Dopravní podniky města Plzně mají novou mobilní aplikaci

(Aktualizováno před )

Moje PMDP je nová mobilní aplikace Plzeňských městských dopravních podniků, která je zdarma pro telefony se systémem Android a iOS. Aplikace ulehčí cestování městskou veřejnou dopravou obyvatelům Plzně i návštěvníkům.

„Jsme moc rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout další novinku usnadňující cestování našimi vozy. Ani ne před rokem jsme vydali mobilní aplikaci Moje Plzeňská jízdenka rozšiřující portfolio možností odbavení, nyní Plzeňákům předkládáme aplikaci Moje PMDP nabízející aktuální a přehledné informace z dopravy,“ uvedl Michal Kraus, předseda představenstva PMDP.

Nová aplikace umí vyhledávat odjezdy ze zastávky a spojení, vše s aktuálními časy, tedy i se započítáním případného zpoždění. Pro pohodlné každodenní cestování městskou veřejnou dopravou lze ukládat zastávky do oblíbených či si vybrat z těch nejbližších.

„Při vývoji aplikace jsme také přihlíželi k velké oblibě zastávkových jízdních řádů, které jsou dlouhodobě nejnavštěvovanější sekcí našich webových stránek. Klasické jízdní řády jsou tedy v aplikaci také a navíc fungují i offline,“ přiblížil Jiří Svoboda, specialista IT, a představil další funkce: „V aplikaci cestující upozorníme na dopravní nehody nebo jiné události, u kterých hrozí delší zpoždění spojů MHD. Je možné si nastavit zasílání všech upozornění nebo notifikace personalizovat. Uživatel se samozřejmě dozví také o všech plánovaných změnách v dopravě.“

Pavel Šindelář, vedoucí IT oddělení, dodal: „Zvlášť pokud člověk nejezdí plzeňskou MHD denně, pomůže mu interaktivní mapa. Na té si zobrazí trasu vybraných linek, či si vybere libovolnou zastávku a uvidí všechny projíždějící linky, jedním klikem lze navíc zobrazit časy jejich odjezdů.“

Mobilní aplikaci je možné zdarma stahovat v obchodech Google Play a AppStore, více informací je k dispozici také na webové stránce http://app.pmdp.cz.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz