Dopravní podnik Ostrava bude nejmodernější

(Aktualizováno před )

Na letošním ročníku veletrhu Czech Raildays v Ostravě představil Dopravní podnik Ostrava (DPO) nové dopravní prostředky MHD, které pořizuje v rámci postupného procesu obnovy vozového parku. Nákup nových vozidel v hodnotě 4,7 miliardy korun je naplánovaný má DPO naplánovaný do roku 2022.

Jednoznačně nejnavštěvovanějším vozidlem u stánku DPO na veletrhu Czech Raildays byla tramvaj Stadler nOVA. Dopravní podnik ale představil i nový parciální trolejbus, elektrominibus a elektrobus Ekova Electron.

Průměrné stáří vozového parku DPO je přibližně 15 let, přičemž pouze u tramvají je to 23 let. Jen v roce 2018 se touto obnovou sníží průměrné stáří u tramvají i trolejbusů o tři roky. Ostravská MHD bude od roku 2020 jezdit bez dieselový autobusů a díky výrazné obměně vozového parku se zřejmě stane nejmodernějším dopravním podnikem v České republice.

Všechna nová vozidla, která pořizuje dopravní podnik v rámci této obměny, budou mít nové barevné řešení, tj. tyrkysovou barvu s reflexními bílými doplňky a ostravskými vykřičníky nad druhými dveřmi.

Momentálně v ostravském provozu již slouží cestujícím 10 parciálních dvanáctimetrových trolejbusů, dva článkové osmnáctimetrové trolejbusy, 18metrový autobus s pohonem CNG, středokapacitní tramvají, minibus s pohonem CNG a elektrominibus.

Dopravné podnik plánuje do roku 2022 dále pořídit 40 autobusů 12m s pohonem na CNG, 40 velkokapacitních tramvají, 12 parciálních 12metrových trolejbusů, čtyři dvanáctimetrové trolejbusy, čtyři osmnáctimetrové trolejbusy, 36 elektrobusů o délce 12 metrů, tři elektrominibusy, dva doubledeckery s pohonem CNG a čtyři minibusy s pohonem na CNG.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz