Search
Close this search box.

Dopravní i pořádkoví policisté Jihomoravského kraje budou zajišťovat hladký průběh uctění Památky zesnulých

Na tzv. dušičkové období se každoročně připravují i jihomoravští policisté. Hlavní komplikací bývá zejména zvýšený provoz a pohyb svátečních řidičů na silnicích. Z tohoto důvodu bude posílen výkon služby dopravních policistů, kteří se budou maximálně snažit zajišťovat bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to hlavně v okolí velkých hřbitovů.

Řidiče žádají policisté o trpělivost a ohleduplnost vůči ostatním účastníkům silničního provozu a současně, aby plně respektovali pokynů policejních hlídek.

S uctěním Památky zesnulých bohužel často souvisí i nárůst majetkové trestné činnosti. Posíleny proto budou i hlídky pořádkové služby, které se zaměří zejména na bezpečnost na hřbitovech, kde nezřídka dochází ke krádežím ať už kapesním, tak i odložených věcí. Nejrizikovějším místem je Ústřední hřbitov v Brně, kde je vysoká koncentrace návštěvníků.

Policisté neopomenou monitorovat také přilehlá parkoviště, aby eliminovali případné krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel, ale upozorňujeme návštěvníky, aby se drželi hesla „Auto není trezor!“ a nenechávali ve svých vozech cennosti.

Při pohybu po areálu hřbitova by návštěvníci měli být obezřetní a hlídat si své osobní věci. V žádném případě není vhodné odkládat si kabelky s cennostmi a nechávat je bez dozoru. Dnes policisté z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Jmk společně se strážníky Městské policie upozorňují návštěvníky přímo na Ústředním hřbitově v Brně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient