Dopravní i pořádkoví policisté Jihomoravského kraje budou zajišťovat hladký průběh uctění Památky zesnulých

Na tzv. dušičkové období se každoročně připravují i jihomoravští policisté. Hlavní komplikací bývá zejména zvýšený provoz a pohyb svátečních řidičů na silnicích. Z tohoto důvodu bude posílen výkon služby dopravních policistů, kteří se budou maximálně snažit zajišťovat bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to hlavně v okolí velkých hřbitovů.

Řidiče žádají policisté o trpělivost a ohleduplnost vůči ostatním účastníkům silničního provozu a současně, aby plně respektovali pokynů policejních hlídek.

S uctěním Památky zesnulých bohužel často souvisí i nárůst majetkové trestné činnosti. Posíleny proto budou i hlídky pořádkové služby, které se zaměří zejména na bezpečnost na hřbitovech, kde nezřídka dochází ke krádežím ať už kapesním, tak i odložených věcí. Nejrizikovějším místem je Ústřední hřbitov v Brně, kde je vysoká koncentrace návštěvníků.

Policisté neopomenou monitorovat také přilehlá parkoviště, aby eliminovali případné krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel, ale upozorňujeme návštěvníky, aby se drželi hesla „Auto není trezor!“ a nenechávali ve svých vozech cennosti.

Při pohybu po areálu hřbitova by návštěvníci měli být obezřetní a hlídat si své osobní věci. V žádném případě není vhodné odkládat si kabelky s cennostmi a nechávat je bez dozoru. Dnes policisté z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Jmk společně se strážníky Městské policie upozorňují návštěvníky přímo na Ústředním hřbitově v Brně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak