Dopravně preventivní akce ukázala následky srážky vlaku s autem

Porovnání brzdné dráhy vlaku a automobilu za sucha i za mokra, simulovaný zásah u srážky vlaku a osobního automobilu a simulace srážky vlaku a chodce – to bylo hlavní náplní dopravně preventivní akce, která se uskutečnila v pondělí 25. června na nádraží v Pelhřimově. Ukázky zásahů drážních hasičů u zmíněných dopravních nehod včetně předvedení jejich fatálních následků byly opravdu působivé a davy převážně žáků a studentů škol shromážděných kolem koleje, na které se vše odehrávalo, je sledovaly s velkým zájmem. Událost, která se v Pelhřimově uskutečnila poprvé, si nenechal ujít ani starosta města František Kučera. Ten ocenil důležitost takovéto preventivní akce zejména pro mladé lidi a poděkoval za její uspořádání. „Je dobře, že měly děti možnost vidět, jak je práce integrovaného záchranného systému náročná a obtížná,“ řekl mimo jiné.

Jak uvedla za organizátory koordinátorka dopravní prevence BESIPu pro Kraj Vysočina Veronika Vošická Buráňová, kromě preventivního působení směrem ke zodpovědnému chování v dopravním provozu bylo smyslem akce také představení práce integrovaného záchranného systému s cílem vzbudit u mladých lidí zájem o tuto práci a případně najít budoucí hasiče, záchranáře a policisty.

Součástí doprovodného programu byly dále ukázky automobilu, speciálně upraveného v rámci projektu „Tuning bezpečně“, prezentace BESIPu a Autoklubu ČR, k vidění byla také technika drážních hasičů, Policie ČR a ukázky první pomoci. Akci, kterou navštívilo podle organizátorů zhruba 400 lidí a byla vysílána živě do škol v kraji, uspořádaly Krajské pracoviště dopravní prevence BESIP pro Kraj Vysočina, Hasičská záchranná služba SŽDC JPO Havlíčkův Brod a České dráhy.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz