Search
Close this search box.

Dopravě ve městě se uleví, kruhová křižovatka u kina je hotová

Nejdůležitější investiční akcí v letošním roce ve městě je vybudování kruhové křižovatky u kina Vesmír jejímž dodavatelem akce bylo sdružení firem SWIETELSKY stavební s. r. o. a SYNER VHS Vysočina a. s. „Kruhový objezd“, který bude od úterý 21. srpna 2018 uveden do provozu v předčasném užívání by měl přinést větší bezpečnost a plynulost dopravy v místě, které patří k nejfrekventovanějším dopravním uzlům v Pelhřimově. Nová okružní křižovatka bude mít pět ramen: od Základní umělecké školy, ze Strachovské ulice, z Vlásenické ulice, od ZŠ Krásovy domky a z třídy Legií.
Konstrukčně se jedná o standardní parametry, aby byla zabezpečena bezproblémová průjezdnost i pro autobusy. Součástí stavby byla i rekonstrukce a úprava vedení stávajících chodníků ve vazbě na nový tvar křižovatky.

Z důvodu současné meteorologické situace s nedostatkem dešťových srážek a vysokých teplot bude termín osazení zeleně prodloužen do 30. října 2018.

Zároveň s uvedením do provozu kruhového objezdu vejde v platnost jednosměrný provoz pro ulici Mikuláše z Pelhřimova a ulici Friedova. Co se týká ulice Tylova a části ulice Solní, obě se vrací do původního dopravního režimu, tedy do obousměrného provozu.

S otevřením kruhové křižovatky bude také před ZŠ Krásovy domky (v místě za křižovatkou ul. Antonína Sovy) dokončeno nové parkoviště s kapacitou 27 stání pro osobní vozidla z toho 2 stání pro tělesně postižené s přímým vstupem na chodník.

Celková úprava parkovací plochy byla provedena i vedle kulturního domu Máj v Pelhřimově.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient