Search
Close this search box.

Domov pro seniory Zahradní Město otevřel zrekonstruované pavilony

Slavnostním otevřením dnes Domov pro seniory Zahradní Město uvedl do plného provozu čtyři rekonstruované pavilony. Zařízení tak v současnosti získalo 102 nových lůžek a kvalita prostředí se výrazně zlepšila. Otevření se zúčastnil radní hl. m. Prahy Daniel Hodek a předsedkyně výboru pro sociální politiku pražského zastupitelstva.

Domov pro seniory Zahradní Město (DSZM) poskytuje dva druhy pobytových služeb a podporuje seniory od 65 let věku, kteří se z důvodu věku či zdravotního stavu ocitli v nepříznivé sociální situaci a potřebují pomoc druhé osoby.

„Hlavní město samozřejmě má samozřejmě povinnost se o své seniory starat co nejlépe. Stále se snažíme rozšiřovat nabídku poskytovaných služeb a současně velmi dbáme na prostředí, v němž naši klienti žijí. Nikdo si nesmí myslet, že na seniorech již nezáleží. Právě na tom, jak dokáže splatit seniorům jejich celoživotní práci a úsilí, se pozná úroveň celé společnosti,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro sociální oblast Daniel Hodek.

Areál domova prošel v posledních letech zásadní proměnou. V roce 2010 byla dokončena stavba pavilonů D a E, v roce 2015 byla ukončena výstavba pavilonu F a letos, v roce 2018, byla dokončena rekonstrukce pavilonů A, B, C. V současné době se jedná o komplex osmi budov tj. A, B, C, C1, C2, D, E, F. Ubytovací část je umístěna v pavilonech A, F, D.

„Obnovou získal domov 102 lůžek, tím se navýšila celková kapacita zařízení na 318 lůžek. Výrazně se zkvalitnilo prostředí pro ubytování i provozní zázemí a možnosti zajištění soukromí klientů. Ti budou mít k dispozici 28 jednolůžkových a 145 dvoulůžkových komfortních pokojů vybavených novým nábytkem včetně ledničky a televize,“ dodala ředitelka DSZM Simona Zahrádková.

Pavilon A (dokončen 2018):
Jedná se o pětipodlažní budovu s kapacitou celkem 130 lůžek. Pokoje jsou dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením, vybavené novým nábytkem, včetně elektrospotřebičů. Každé patro disponuje 26 lůžky pro klienty včetně denní místnosti pro společné aktivity a zázemím pro práci personálu.

Pavilon B (dokončen 2018):
Z důvodu zajištění provozu v průběhu nové výstavby a rekonstrukce původních objektů byl tento pavilon rekonstruován z části. Provozní část, kde je umístěna prádelna, technické zázemí se vzduchotechnikou a provoz údržby projde opravou v roce 2019.

Pavilon C, C1, C2 (dokončen 2018):
V tomto pavilonu je umístěna recepce a zázemí pro administrativní a sociální pracovníky.

Pavilon D (dokončen 2010):
Jedná se o 4 podlažní budovu s celkovou kapacitou 128 lůžek. Pokoje jsou dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením, vybavené nábytkem, včetně elektrospotřebičů.

Pavilon F (dokončen 2015):
Jedná se o pětipodlažní budovu s kapacitou celkem 60 lůžek. Čtyři patra jsou určena pro ubytování klientů. Každé patro disponuje jedenácti pokoji z toho sedmi jednolůžkovými a čtyřmi dvoulůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybavené novým nábytkem včetně elektrospotřebičů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient