Domov na Dómském pahorku získal nejvyšší ocenění

Pěti hvězdičkami se nyní pyšní Domov na Dómském pahorku v Litoměřicích. Ocenění uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Z rukou její viceprezidentky jej slavnostně převzal starosta města Ladislav Chlupáč. Pět hvězd je maximum, které může organizace získat, jde tedy o velký úspěch.

Asociace sdružuje přes tisíc organizací, pouze několik desítek z nich se chlubí pěti hvězdami. Při udělováni počtu hvězdiček posuzovatelé hodnotí kvalitu ubytování, stravování, trávení volného času nebo také spokojenost klientů. „Ocenění je přidělováno na čtyři roky, poté musí zařízení podstoupit přezkoumání a pokud ho obhájí, je mu uděleno na další čtyři roky. Značka kvality v sociálních službách hodnotí všechny důležité aspekty pobytu v zařízení z pohledu samotného seniora,“ uvedla Daniela Lusková.

Starosta Chlupáč připomněl dobu, kdy na místě domova stála stará nemocnice a projevil radost nad tím, že dnes na jejím místě stojí takto úspěšné zařízení. „Jsem rád, že se takto velký projekt v minulosti podařil. Toto je ideální místo pro dům pro seniory a já sem za jeho obyvateli chodím moc rád. Ocenění je zásluhou těch, kteří zde pracují, ale i těch, co tu žijí,“ uvedl starosta.

Zaměstnancům domova poděkoval i místostarosta Pavel Grund. Popřál štěstí také dalšímu litoměřickému zařízení Srdíčko, které o udělení hvězd také usiluje. Zásluhy pracovníků domova si je vědoma i jeho vedoucí Jitka Věrnochová. „Co dáváme, to se nám i vrací. Práce nás proto těší,“ sdělila s úsměvem vedoucí zařízení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient