Search
Close this search box.

Domov důchodců Pohoda získal nový automobil

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Domova důchodců Pohoda v Turnově. Slavnostní předání sociálního automobilu proběhlo ve čtvrtek 8. března 2018v prostorách areálu. Přítomní byli zástupci sponzorujících firem, ředitel domova Bc. Jaroslav Cimbál a obchodní zástupce reklamní agentury Kompakt, která za celým projektem stojí. Automobil bude nápomocný hlavně při terénních výjezdech za klienty, pomůže i při převozu seniorů k lékaři nebo na výlety.

Domov důchodců Pohoda v Turnově získal nový automobil pro podporu své činnosti. Osobní dodávka značky Dacia Dokker je už druhým vozem, který zařízení obdrželo zdarma. V Turnově se celkově jedná již o pátý takový vůz. Projekt Sociální automobil zahájila poděbradská reklamní agentura Kompakt v devadesátých letech a od té doby rozdala přes sedm set vozidel. Inspiraci přitom agentura čerpala z evropských měst, kde mají podobné dobročinné programy dlouhou tradici. Turnovský domov důchodců tak získal v pořadí 711. vozidlo. „Sociální automobily slouží ústavům a zařízením, které pečují o nějakým způsobem znevýhodněné děti i dospělé nebo seniory. Zkrátka pro ty, kteří v životě neměli tolik štěstí,“ uvedl jednatel společnosti Kompakt Miroslav Káninský, a dodal, že projekt je realizován bez dotací a grantů a je neziskový.

Nová Dacia Dokker tak ve čtvrtek dorazila do místního domova důchodců, kde nahradila starší, již vysloužilé vozidlo, které jim sloužilo posledních šest let. To je doba, po které má obdarovaná organizace nárok na výměnu starého automobilu za nový. „Máme velkou radost, že se místní firmy už podruhé složily na nový vůz pro náš ústav. Automobil nám umožnil zkvalitnit naše služby a oceňujeme ho zejména při terénních výjezdech za klienty, kterým poskytujeme potřebnou péči v prostředí jejich domova. Uplatnění ale vůz nalezne i při převozu klientů například k lékaři nebo za kulturou. Děkujeme také společnosti Kompakt, že takový krásný projekt organizuje,“ vyjádřil poděkování ředitel domova Bc. Jaroslav Cimbál.

Na financování nového vozu pro Domov důchodců Pohoda v Turnově se podílela téměř čtyřicítka místních firem a podnikatelů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient