Search
Close this search box.

Dominik Simerský je hrdinou pondělního mače s Libercem

Hrdinou pondělního utkání s Libercem se stalo obránce Slezského FC Dominik Simerský, který šest minut před koncem po rohu Jursy zařídil druhé venkovní vítězství Opavy v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY.

„Mysleli jsme na to, že se nám venku nedaří. Liberec měl doma výborné výsledky. Tolik jim nevyšel zápas v Teplicích, a tak jsme doufali, že si „formu“ z Teplic přenesou do našeho zápasu. Odbojovali jsme to a štěstí se přiklonilo k nám. Byl to remízový zápas. Moc šancí nebylo, ale my jsme dali dva góly,“ pochvaluje si.

„Liberec hrál předtím velice dobře. Mají šikovné hráče směrem dopředu. Je možné, že i počasí potažmo terén pro ně nebyl ideální. Nechtěl jsem to tak blbě říct, ale tyhle terény jsou spíš o bojovnosti, což svědčilo nám,“ přiznává Dominik Simerský. „Pro nás jsou to strašně důležité tři body vzhledem k výsledkům, které byly v tomto kole,“ uzavírá.

První poločas skončil na stadionu U Nisy po gólech Janetzkého a Potočného 1:1 a zdálo se, že duel skončí remízou. V 80. minutě byl ovšem po druhé žluté kartě vyloučen Ševčík. „Zápas to ovlivnilo hodně, hrálo nám to do karet. Gól jsme dali až v přesilovce. Na druhou stranu závěr byl pro nás hodně hektický, protože domácí měli velkou šanci. Měli jsme i štěstí,“ přiznává Simerský.

Právě on se stal opavským hrdinou, když čtyři minuty po vyloučení Ševčíka udeřil. Po rohu Jursy totiž Žídek hlavou přiťukl Simerskému, který propálil Nguyena. „Jestli jsme měli dvě, nebo tři střely na bránu, byli jsme hodně produktivní. Oni dali gól z přímáku, takže to opět začínalo 0:0. Pak jsme poctivě bránili a čekali jsme na chybu Liberce, který ji udělal, a my jsme ji potrestali,“ dodává stoper Slezanů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient