Search
Close this search box.

Dominik Groh chce časem až do NHL

Kmenový brankář Mladé Boleslavi v letošní sezoně povětšinou kryl záda Jakubu Neužilovi a do brány se dostal v 10ti zápasech s procentuální úspěšností 87,59% a průměrem 4 branky na zápas. Nejvíce zaujal svými výkony v přípravě, kde ukázal, že by z něj mohl vyrůst gólman pro velké hokejové jeviště a svým posezónním vyjádřením pro fanoušky.

Sezóna 2017/2018 byla Vaší první mezi dospělými. V základní části jste odchytal celkem deset utkání. Jak byste ji zhodnotil?
Sezónu hodnotím jako velice pestrou na zkušenosti, které jsem během ní nabral. Pro moji kariéru je to jednoznačně velká kapitola, i když ne tolik pro ta moje odchytaná utkání bohužel, ale v bráně je především „hlava“ klíčová a i na tom je třeba pracovat. Já díky takové zkušenosti zapracoval a neměnil bych.

V pátek 16. března jste dokonce nastoupil v extralize v brance Boleslavi proti Chomutovu. Hráči Chomutova na Vás vyslali celkem 51 střel. Jaká to pro Vás byla zkušenost?
Od sezóny 2015/16, kdy jsem se poprvé ukazoval na střídačce jako 2 uplynulo pro mladého aktivního kluka ohromné množství času. Ale ještě jako mladý brankář jsem se do brány dostal a za to jsem rád, je potřeba si toho vážit. 51 střel? Pecka! Jsem rád za to, jakou nálož jsem dostal. góly padly, ale dostal jsem možnost naplno si to užít. Lítat tam, obětovat se!

Jak jste se v Prostějově během sezóny cítil?
Přesně tak, jako zatím nikdy v životě. Byla to zkušenost, lekce, příležitost, zkouška, sezóna pro mě rozdělená na spoustu kapitol. Plnohodnotná odpověď by dala na knížku.

Co říkáte na spolupráci s trenérem brankářů Štefanem Žigárdym?
Od první chvíle mi sedl jako člověk. Těšil jsem se na spolupráci a taky mi to nadšení do práce s ním drželo po celou sezónu. Rozcvičení před ledem, led a teorie během dne za spolupráce trenéra brankářů je nadstandard, kterého si vážím.

Jaký jste měl vztah s Jakubem Neužilem, prostějovskou brankářskou jedničkou?
Výborný, takový jsem vždycky chtěl s parťákem v masce mít, myslím, že jsme si rozuměli. Celkově vztahy v mužské kategorii jsou úplně o něčem jiném než v mládeži, tam je nezdravé konkurence na rozdávání, bohužel. Kuba svoji příležitost vzal zodpovědně a má můj respekt.

Máte už nějaké představy, jak by mohla vypadat další sezóna? Chtěl byste zůstat v Prostějově?
Vím jen, že ať budu kdekoliv, dám do toho všechno a budu se na ledě prát o každou další příležitost, která mě bude čekat. Ať už před očima fanoušků Prostějova, nebo Mladé Boleslavi. Sám jsem zvědavý, stát se může cokoliv.

Minulý týden se objevil Váš vzkaz pro prostějovské fanoušky, který potěšil nejedno jestřábí srdce. Co Vás k tomu vedlo?
Byl to zrovna den, kdy jsme s mamkou přijeli do Prostějova sbalit zbytek věcí z hotelu po sezóně. Když jsme jeli zpět, vzpomněl jsem si na celou sezónu s nimi, na spoustu konverzací online i na zimním stadionu, když jsme se potkali na společné části cesty ve vlaku ze zápasu z Litoměřic. Svojí zprávou jsem chtěl dokázat, jak moc pro Nás v kabině podpora fanoušků znamená, Díky!

V úterý 20. března budete mít 20 narozeniny. Jak toto jubileum oslavíte/ jak jste toto jubileum oslavil?
Právě je 0:37, 20.03.2018 a já si zrovna dávám záležet na správnosti pravopisu ve svých odpovědích na Vaše otázky (smích 😀 ) takhle já momentálně slavím, přítelkyně má dvacetiny 26.3. a tak bude oslava v naší hospůdce ve Vrchlabí, odkud pocházím nějak ke konci března za účasti obou rodin. Bude i čas si chvíli odpočinout a potkat se s kamarády z dětství, oslava je pro to skvělou příležitostí.

Máte nějaký svůj brankářský vzor?
Je to stále a pořád Roberto Luongo. Pro svoje srdce, puk už chytil snad každou částí těla. Jeho vyjadřování na veřejnosti je nevázané. Rád jsem ho vždy sledoval i po lidské stránce, je svůj, je to osobností brankář z jiného světa, to je ono.

Kde sám sebe vidíte za pět let? Jaké jsou Vaše hokejové cíle?
Za rok se vidím jako hrdě stojící muž ve výstroji, plný odhodlání. Další 4 sezóny budou výsledkem, chci se dostat do NHL. Když jsem viděl NHL zápas naživo, takový pocit se nedá zapomenout. Chci jednou stejný vyvolat v dalších mladých nadějích.

Jak jste se těšil na volno po sezóně? Máte nějaké plány ještě před přípravou na tu další?
Těšit se opravdu začnu až po posledním zápase 23.3., ale bude to oddych. Fyzické volno dlouhé nebude, udržovat fyzičku chci, ale chvíli bude volno od toho hokeje a to je super. S přítelkyní se vydáme do Říma a já chci rozhodně hodně procestovat, umění, příroda. Vyzkoušet se má všechno, mám rád adrenalin, spontánnost, bude furt co dělat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient