Search
Close this search box.

Domažličtí policisté pořádali bezpečností akci zaměřenou na alkohol za volantem

Dne 19. března 2018 v době od 5 hodin do 9 hodin proběhla na území Územního odboru Domažlice krajská dopravně bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili především na kontrolu řidičů, zda před jízdou nebo během jízdy nepožili alkoholické nápoje nebo jiné návykové látky a dále na dodržování obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Během akce bylo zkontrolováno 55 vozidel a zjištěno 9 přestupků. Šest přestupků vyřešili na místě v příkazním řízení v úhrnné částce 2 500 korun, tři přestupky (dvakrát požití alkoholických nápojů, jednou nesprávné předjíždění) budou oznámeny správnímu orgánu k projednání. Jednomu cizinci policisté uložili za spáchání přestupku kauci ve výši 5 tisíc korun. Ze sledovaných přestupků se dále jednalo ve třech případech o nevyhovující technický stav.

Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že obdobné akce se budou v blízké době opakovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient