Domažličtí policisté budou během “Dušiček“ dohlížet v okolí hřbitovů

Opět se blíží „Dušičky“ a lidé stejně jako každý rok ve větší míře navštěvují hřbitovy k uctění památky zesnulých. Do těchto většinou odlehlých míst se nevydávají pouze příbuzní zesnulých, ale návštěva hřbitovů a přilehlých parkovišť láká též i ty, kterým úcta k zesnulým nic neříká – zlodějům. Těm je totiž znám fakt, že návštěvníci hřbitova ponechají své vozidlo zaparkované na delší dobu bez dohledu. Jsou známy případy, kdy si občané z auta vezmou pouze věci potřebné pro úpravu a údržbu hrobů, ale přitom ve vozidle zanechají na viditelných místech kabelky, tašky a další věci. Tyto situace jsou přímo magnetem zlodějovy pozornosti a při návratu ze hřbitova mohou lidé nalézt jen rozbité okno a vykradené vozidlo.

Právě proto policisté domažlického územního odboru přijali řadu opatření. Byly vyhlášeny dny zvýšeného dohledu, policisté chtějí udělat maximum při dohledu nad samotnými hřbitovy i zaparkovanými vozy a svou přítomností na těchto místech přispět k ochraně osob a majetku. Policie apeluje na samotné návštěvníky hřbitovů a řidiče zaparkovaných vozidel, aby pamatovali na to, že „auto není trezor“ a nezavdávali příčinu nenechavcům k vloupání do vozidel a krádežím věcí. Proto ještě jednou upozorňujeme občany a žádáme je, aby nenechávali ve vozidlech žádné cennosti, jako jsou fotoaparáty, peněženky, kabelky, mobilní telefony, batohy a jiná zavazadla, ale ani oblečení a další věci. Z praxe je známo, že někdy stačí k vloupání do vozidla opravdu jen pár vteřin. V souvislosti s Památkou zesnulých je kromě zajišťování ochrany veřejného pořádku a majetku naplánováno rovněž i několik dopravně bezpečnostních akcí, kdy se policisté zaměří na dodržování obecně platných předpisů v dopravě, zejména pak na technický stav vozidel, kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti a dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak