Domažličtí dopravní policisté evidují za první pololetí letošního roku 224 dopravních nehod

(Aktualizováno před )

K 117 dopravním nehodám došlo v obci, 107 dopravních nehod se událo na silnicích mimo obec. Při dopravních nehodách vyhasl na okresních silnicích jeden lidský život, vloni ve stejném časovém úseku zahynula rovněž jedna osoba, předloni byly usmrceny osoby dvě.

Během prvního pololetí letošního roku na rozdíl od stejného časového úseku loňského roku, kdy nezaznamenali policisté při dopravní nehodě ani jedno těžké zranění, utrpěly těžké zranění dvě osoby. K výraznému zvýšení došlo u počtu lehce zraněných osob, kdy policisté evidovali 102 lehce zraněných oproti 78 lehce zraněných v roce loňském. Celková škoda způsobená dopravními nehodami přesáhla 16,77 milionů korun, vloni ve stejném časovém úseku to bylo 12,64 milionů korun.

Nejvyšší podíl na zavinění dopravní nehody mají řidiči motorových vozidel, celkem 213 případů. Řidiči nemotorových vozidel zavinili sedm dopravních nehod, chodec zavinil jednu dopravní nehodu.

Požití alkoholických nápojů u viníka dopravní nehody zaznamenali policisté v 18 případech, vloni to bylo stejné číslo.

Nejvíce bourali řidiči ve dne, kdy nebyla zhoršena viditelnost. Došlo k 147 dopravním nehodám. Ve dne, ovšem za zhoršené viditelnosti (svítání, soumrak), došlo k 21 dopravním nehodám. V noci pod veřejným osvětlením způsobili řidiči celkem 24 dopravních nehod, v noci na silnicích bez veřejného osvětlení došlo k 32 dopravním nehodám.

Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod se již tradičně řadí nesprávný způsob jízdy (letos 141/vloni 135), nepřiměřená rychlost (45/41) a nedání přednosti v jízdě (24/12).

Nahlédneme-li do statistiky nehodovosti podle dnů s největším počtem nehod, je na prvním místě čtvrtek s 37 nehodami. Následuje pátek (36 dopravních nehod), sobota (34 dopravních nehod). Nejméně se havarovalo v neděli (24 dopravních nehod) a ve středu (26 dopravních nehod).

Policisté apelují na všechny účastníky silničního provozu, aby se nejen za volantem chovali zodpovědně, ohleduplně a dodržovali pravidla silničního provozu. Zároveň všem řidičům přejí spoustu šťastných kilometrů bez nehod.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz