Search
Close this search box.

Domažlické atletické přípravky uspěly na závodech v Praze

V sobotu 10.3.2018 se vydala skupina nejmladších atletů z AC Domažlice na Mistrovství plzeňského kraje nejmladších žáků a žákyň konané v Praze na Strahově. I přes vysokou nemocnost čítala výprava přes dvě desítky sportovců. Nešlo pouze o děti z Domažlic, ale také o děti, které navštěvují atletické kroužky v Horšovském Týně a na České Kubici, jejichž činnost zaštituje právě klub AC Domažlice. Pro více jak polovinu dětí to byla první zkušenost s atletickými závody v hale. Každý ze svěřenců měl možnost se předvést hned v několika disciplínách, jelikož jedním z hlavních cílů celé výpravy bylo získat závodní zkušenosti a motivaci do dalšího tréninku. Nejmladší žáci soupeřili ve dvou kategoriích. Mladší, ve které byli nejmladší žáci a žákyně narození v roce 2009 a 2010 a starší, narození v letech 2008 a 2007.

Nejžhavějším želízkem v ohni byl, dá se říct, již tradičně Tomáš Zitterbart, který vybojoval hned dvě medaile. Stříbrnou v běhu na 60 překážek s časem 10,20 a bronzovou medaili na stejně dlouhé, avšak hladké trati s časem 9,41. Svojí skvělou výkonnost předvedl i v dalších dvou disciplínách, kde získal 4. místa, konkrétně v běhu na 150m a skoku dalekém. Dalším medailistou byl možná trochu překvapivě Jakub Chval, který při své premiéře získal bronzovou medaili v hodu medicinbalem, když jeho pokus dolétl na 6,25m.

Avšak další svěřenci předvedli také skvělé výkony. Nelze nezmínit 4. místo Daniela Simkoviče v běhu na 60m, dále 5. místo Andrey Šleisové rovněž v běhu na 60m a konečně na stejné trati se 6. místem i Petra Vondraše, který byl o jednu příčku lepší ve skoku dalekém a běhu na 60m překážek. Aby těchto těsně nemedailových pozic nebylo málo, tak ještě dvě ze čtyř našich štafet 4x200m, mladších i starších se umístily na 5. místech. Štafeta mladších ve složení: Němec, Petrásek, Vondraš, Simkovič s časem 2:41.11 a štafeta starších: Cook, Veselý, Šleisová, Zitterbart výkonem 2:18,91.

Na hladký průběh dohlížela čtveřice trenérů a další pomocnou ruku poskytli i rodiče, kteří přileji své ratolesti podpořit. Závody se jistě vydařili a nováčci, kteří přijeli nasbírat především cenné zkušenosti, měli možnost vidět, že dosáhnout předních pozic není v žádném případě nemožné. Proto přejeme všem zúčastněným co nejvíce úspěchů do dalších závodů a gratulujeme ke krásným výkonům.

Sestava, která AC Domažlice reprezentovala:

M. Krumlová, T. Tauerová, I. Andrlová, E. Faschingbauerová, N. Rachová, N. Simkovičová, A. Šleisová, D. Andrle, A. Frolík, J. Chval, M. Kubovec, J. Němec, Š. Petrásek, J. Rezeš, D. Simkovič, P. Vondraš, D. R. Cook, M. Fruth, V. Šmejkal, M. Veselý, T. Zitterbart.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient