Domažlice mají nového starostu – po 12 letech

Město Domažlice má po 12 letech nového starostu. Na listopadovém zasedání zastupitelstva byl do funkce zvolen JUDr. Zdeněk Novák (SPMD). Prvním místostarostou byl zvolen Bc. Stanislav Antoš (KDU-ČSL) a druhým místostarostou Ing. Radek Wiesner.

Od podzimních komunálních voleb, ve kterých zvítězilo Sdružení pro město Domažlice, se konalo již druhé zasedání zastupitelstva. Na prvním (v říjnu) nebyla uzavřená žádná koaliční dohoda a volba vedení města tak byla odložena. Nyní se podařilo tuto dohodu uzavřít mezi členy SPMD, KDU-ČSL, ANO 2011 a Jitkou Heřmanovou (ČSSD).

Na pozici starosty byl na základě koaliční dohody navržen Zdeněk Novák, pro kterého hlasovalo 11 z 20 přítomných zastupitelů. „Chtěl bych poděkovat nejprve všem voličům, kteří přišli ke komunálním volbám a dokázali tak, že jim není lhostejné, co se v našem městě děje. Dále bych rád poděkoval Miroslavu Machovi. Vážím si toho, že jsem s ním mohl 12 let pracovat a vážím si jeho pracovitosti a zodpovědnosti. Jsem si jistý, že období, kdy byl starostou, bude hodnoceno jako jedno z nejlepších pro Domažlice,“ uvedl bezprostředně po svém zvolení nový domažlický starosta Zdeněk Novák.

Složení Rady města: Zdeněk Novák, Stanislav Antoš, Radek Wiesner, Jitka Heřmanová, Kamil Jindřich, Ivan Rybár, Miroslav Vokáč.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient