Dočkali jsme se. Národní muzeum v neděli otevřelo své brány veřejnosti

U příležitosti 100. výročí republiky mohou lidé od neděle 28.října do konce tohoto roku navštívit zdarma Národní muzeum v Praze, které též slaví významné datum – 200. let od založení.

Národní muzeum je částečně otevřeno po třech letech, kdy zde probíhala rekonstrukce. Celkově však bude rekonstrukce muzea dokončená až příští rok.

Návštěvníci se mohou těšit na dvě nové nevšední výstavy. První expozice, která má název „Výstava 2×100″, je v části Historické budovy. Tato výstava mapuje 200 let historie muzea a hlavní zajímavostí je to, že návštěvníci si mohou prohlédnout 200 nejvýznamnějších předmětů spjatých s Národním muzeem od jeho založení až po současnost.

Druhá expozice dostala název „Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava“. Pojednává o soužití Čechů a Slováků ve společném státě. I u této výstavy mohou návštěvníci shlédnout až na 1500 předmětů, které souvisí s každodenním životem převážně ve 20. století.

Avšak už v sobotu 27.října proběhl u Národního muzea slavnostní ceremoniál za účasti prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše a zahraničních hostů.

Firma, která se podílela na rekonstrukci muzea, se snažila, aby i přes nově naistalované technologie (nataženo více než 1300 km kabelů či vystavěny nové výtahy), si budova zachovala svou historickou tvář.

Celkový rozpočet rekonstrukce je 2,34 miliardy korun. Stávalo se, že v jednu chvíli pracovalo na zrenovování muzea i 400 lidí najednou.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz