Dočkají se fotbalistky Slovácka diváckého rekordu?

Fotbal a ženy to už zkrátka patří k sobě a jen ignorant posílá fotbalistky zpátky k plotně.

Už jsou pryč ty doby, kdy na ženský fotbal chodili jen rodinní příslušníci. Sice zatím nehrozí, že by návštěvnost prvoligových zápasů překonávala pravidelně tisícovku, ale pár stovek příznivců se na zápasech ženské nejvyšší soutěže vždy najde.

Ale ty tisíce diváků v hledišti je určitá lákavá vidina. Aspoň to tak dávají najevo ve Slovácku, který má také svůj ženský fotbalový tým.

Představitelé slováckého klubu by rádi překonali rekord v návštěvnosti ženské nejvyšší soutěže. Primariát v této statistice drží Otrokovice, na jejichž zápas se Spartou bylo před 18 lety zvědavo 2 800 fanoušků.
Aby tato návštěvnost byla případně překonána, uskuteční se jejich prvoligový duel proti Horním Heršpicím (městská čtvrť v Brně) v tento pátek a to na hlavním stadionu, kde svoje zápasy hrají prvoligoví fotbalisté. Fotbaloví činovníci chtějí návštěvníky nalákat o svátku (Velký pátek) na bohatý doprovodný program.
„Rozhodli jsme se pojmout tento zápas jako propagaci ženského fotbalu,“ podotýká trenér Slovácka Miroslav Zbořil, který se v Uherském Hradiště nevěnuje pouze ženám, ale v klubu vede také mladší děvčata. „V první řadě jsme rádi, že můžeme zápas odehrát na hlavním stadionu. Pro všechny z nás je to odměna za každodenní píli v tréninku a určitě i motivace do další práce,“ říká Zbořil.
O poločase bude autogramiáda prvoligových fotbalistů Slovácka.

Zápas ale nebude jen v očekávání návštěvnosti, ale jde samozřejmě především o výsledek. Slovácko má možnost se dostat na čtvrté místo, Horní Heršpice zas potřebují body kvůli záchraně.

Vstupné je padesát korun, děti do patnácti let stejně jako majitelé permanentek neplatí.

foto: www.fcslovackozeny.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!