Dobrovolníci z Dukovan zkrášlili třebíčskou nemocnici

Dobrovolníci z Dukovan zkrášlili Nemocnici Třebíč.
Do páté etapy dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc se zapojila i dvacítka lidí, kteří svůj den věnovali převážně úklidovým a zahradnickým pracím v areálu Nemocnice Třebíč. Sekání trávy, plení, prořezávka keřů, ale i malování a drobné údržbářské práce prováděli zaměstnanci Jaderné elektrárny ve čtvrtek 14. 6. po celý den. Stejně se na jiných místech Kraje Vysočina „činilo“ více jak 80 dalších „energetiků dobrovolníků“.

„Dukovanští nikdy nezklamou. Jejich zájem o firemní dobrovolnictví mě moc těší a za pozitivní zpětnou vazbu od neziskovek považuji i jejich každoroční poptávku po našich zaměstnancích,“ uvedla členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková. Pro její kolegy bylo za odměnu připraveno drobné zdravé občerstvení.
„Podobné pomoci si vždy vážíme, ale v tomto roce si její význam uvědomujeme ještě více. Díky modernizaci, výstavbě a stěhování jsou naši údržbáři a technici tak vytížení, že na některé věci už skutečně nezbývá čas. Dukovanští dobrovolníci se s nimi rychle vypořádali a patří jim velký dík,“ uzavírá netradiční pomoc JE Dukovany a společnosti ČEZ ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.