Dobrovolníci se chystají o víkendu do levandulového údolí

O víkendu 11. – 12. září zahajuje levandulové údolí v Chodouni na Berounsku celoroční víkendový provoz. Současně hledá a zve dobrovolníky na sázení této voňavé rostliny.

O víkendu 11. – 12. září zahajuje levandulové údolí v Chodouni na Berounsku celoroční víkendový provoz. Současně hledá a zve dobrovolníky na sázení této voňavé rostliny.

„Plánujeme zasadit 10 000 nových levandulových sazenic, a tak hledáme cca 50 dobrovolníků, kteří se sázením BIO Levandule Chodouňské pomohou. Na pomocníky kromě přírodní aromaterapie v levandulovém poli čeká také skvělé orientální menu a dostatek tekutin,“ říká mluvčí farmy Mariana Pohlová.

Příběh levandule na Berounsku začal před více než 20 lety, kdy zakladatelka Helena Neumanová navštívila Venezuelu. Na druhé straně oceánu se setkala se sílou bylin a zamilovala si ji. Společně s přítelkyní Milenou se tak po návratu vrhli do jejich pěstování. Jejich levandulové pole nyní skýtá 50 000 levandulí, ze kterých vyrábí ucelenou řadu BIO produktů zdravé výživy.

Podobná levandulová pole najdete v Česku na řadě míst, jejich seznam shromažďuje blog Za vůní levandule.

Foto: Adina Voicu

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.