Dobrovolní hasiči z Liberce získají nové vybavení za milion korun

Celkem 492 tisíc korun získalo město z Dotačního fondu Libereckého kraje, podprogramu Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje. Dalších 480 tisíc korun poskytlo statutární město Liberec jako svůj podíl.

V letošním roce uspělo statutární město Liberec celkem se čtyřmi žádostmi o poskytnutí dotace.

„Prostředky jsme využili na nákup 18 zásahových přileb, 12 zásahových obleků, 30 zásahových kukel, čtyř speciálních obleků pro práci na vodě, opravu cisternových automobilových cisteren z Vesce a Vratislavic a na nákup materiálu pro jednotku předurčenou pro civilní ochranu,“ uvedl primátor Tibor Batthyány s tím, že zásahové přilby, obleky a kukly budou rozděleny mezi všech osm jednotek dobrovolných hasičů zřizovaných městem Liberec, kde nahradí vybavení, kterému končí životnost, nebo bylo poškozeno při zásazích.

Dobrovolní hasiči z Karlinek, jako jednotka předurčená pro civilní ochranu, získají další materiál pro stavbu nouzového ubytování při mimořádných událostech, hasiči z Vratislavic a Machnína pak po dvou kusech speciálních obleků pro práci na vodě. „Dále proběhly dvě velké opravy cisternových automobilových stříkaček. Jedná se o vozidla takzvaného prvního výjezdu, tedy vozidla, která vyjíždějí k požáru jako první,“ doplnil primátor.

U cisterny z Vratislavic byla provedena kompletní výměna převodovky, u cisterny z Vesce proběhla generální oprava čerpadla a oprava karoserie vozidla.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.