Dobrovolní hasiči z Hodonína převzali nový zásahový vůz

Nová Tatra určená pro zasahování při požárech dorazila v úterý do Hodonína. Moderní speciální hasičský vůz na podvozku Tatra za pět a půl milionu korun bude sloužit jednotce dobrovolných hasičů při zásazích a nahradí tak zastaralé a technicky nevyhovující vozidlo Liaz. Tatra má cisternu na 4 kubíky vody, 24O litrů pěnidla a další technické vychytávky, které umožní efektivnější zásahy při požárech. Tatru se speciální úpravou dnes převzali velitel jednotky Jiří Dostál a vedoucí útvaru krizového řízení Roman Knesl. Novou techniku ještě čeká přihlášení a další úkony, ale také slavnostní křest, než bude uvedena do užívání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak