Dobrou hru předvedli znojemští v České Lípě, odvezli si všechny tři body

A-tým odehrál v minulém týdnu poslední dvě utkání Tipsport Superligy před prosincovým mistrovstvím světa v Praze. Nejdříve LAUFEN přivítal v pátek 16. listopadu na domácí palubovce Tatran Střešovice s Milanem Fridrichem na střídačce. Před zahájením zápasu jsme předali legendě českého florbalu – Milanu Fridrichovi pamětní dres s věnováním. Smaotné klání bylo velice vyrovnané a diváci mohli vidět pohledný florbal plný brankových příležitostí. Nakonec to byli hosté, kteří se radovali ze zisku tří bodů po vítězství 9:6.

V neděli vyrazili Znojmáci do daleké České Lípy, kde zahájili druhou polovinu základní části. Odveta vyšla skvěle, jelikož po velké přestřelce dokázal LAUFEN ukořistit všechny 3 body za výhru 9:8.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Tatran Teka Střešovice 6:9

Utkání začalo pro domácí hodně černě. Tatran nasadil velké tempo a ukázal svoji kvalitu hned od prvních minut. Po šesti minutách bylo skóre 0:3 a v hale zavládlo ticho. Jenže potom to začalo – LAUFEN přepnul a zavelel k obratu. Do poloviny třetiny se trefil Filip Horák po asistenci Nováka. Po dvou minutách tečoval do brány střelu Krejčíře Martin Šindelář a diváci ožili. Znojmo hrálo důrazně a tlačilo se do brány, což neslo své ovoce. V čase 16:58 už bylo vyrovnáno, když se trefil přesně Jakub Procházka. O minutu později bylo ještě veseleji – Palát našel krásnou přihrávkou volného Nováka a ten se nemýlil! Do šaten se tak šlo za stavu 4:3 pro domácí a hala bouřila!

Druhá perioda přinesla tři branky, všechny padly kolem poloviny hracího času. Nejprve vyrovnával hostující Sládeček, ale poté udeřilo opět Znojmo, když Martin Ďuriška využil přihrávky od Martina Šindeláře. Tatran si vytvářel gólové příležitosti a z té největší se prosadil Marek Pixa. V poslední třetině se tak dala očekávat velká bitva o body, jelikož byl stav nerozhodný 5:5.

LAUFEN chtěl body a k těm ho přiblížila letní posila Miroslav Kladivo, který krásně zavěsil míček pod horní tyč! Jenže Tatran zabral, změnil tempo utkání a začal si vypracovávat více a více šancí. Znojmáci bojovali až do konce, ale na body to nakonec nestačilo. Střešovice zvládly poslední třetinu skvěle, vyhrály ji poměrem 1:4 a zaslouženě slavily výhru.

Branky (asistence) Znojma: Filip Horák (Novák), Martin Šindelář (Krejčíř), Procházka (Kucharič)

Komentář trenéra hostů Milana Fridricha: „I přes vedení 3:0 v 1. třetině jsme do ní nenastoupili koncentrovaně a s nasazením, jaké je potřeba. Od poloviny zápasu jsme se dostali do hry a v nasazení jsme se vyrovnávali výborně hrajícímu domácímu týmu. Děkujeme fantastickým divákům a soupeři za férové utkání, příjemný večer!“

Komentář trenéra domácích Jana Šťastníka: „Ještě jsme ani nevybalili florbalky z futrálu a už to bylo 0:3. Nicméně jsme se do zápasu skvěle vrátili a dlouho jsme byli s velmi dobře hrajícím Tatranem schopni držet krok. Ale realita je taková, že i přes další slušný výkon je to opět do tabulky za 0. Díky fantastickým divákům za atmosféru.“

FBC 4CLEAN Česká Lípa – TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:9

Na první branku se čekalo do poloviny první třetiny, poté otevřel skóre českolipský kanonýr Ekl. Znojmo drželo krok a zanedlouho srovnalo, postarala se o to nerozlučná dvojce Kucharič – Salava. Jenže Domácí byli důraznější a více se tlačili do zakončení, z čehož pramenily další 2 branky ve znojemské síti.

Začala druhá třetina a s ní i brankové hody. Znojemští beci byli v ráži! S odstupem dvou minut se trefili naše letní akvizice Mira Kladivo a Pepa Žižka – rázem bylo vyrovnáno. Poté začala velká přetahovaná, ze které vyšla Lépe Lípa, která si přinesla do poslední části jednobrankové vedení. Za LAUFEN se ještě trefili Tomáš Kucharič a Martin Šindelář.

Závěrečná část přinesla také několik gólů a více jich musela lovit ze své sítě Lípa! Nejprve bylo opět bleskově srovnáno, když se prosadil, již čtvrté utkání v řadě, mladý Ďuriška. Ostrostřelec Krajcigr chtěl body pro svůj tým a zvýšil na 7:6 pro Seveřany. Pak nastal zlom, LAUFEN vstřelil dvě branky po sobě a poprvé v utkání se dostal do vedení. Přesně mířil, již po třetí, Tomáš Kucharič a o 6 vteřin později Martin Šindelář! Vedení hostů však netrvalo dlouho, jelikož Českolipský Jansa dorazil, o dvě minuty později, do branky střelu Štěrby. Rozhodující gól však padl ze znojemské hole – LAUFEN krásně zakombinoval na jeden dotek a na samém konci akce byl Martin Pánek, který zakončoval do poloprázdné branky. Následný tlak České Lípy zastavil svými zákroky Honza Chrást a Znojmo se mohlo radovat ze zisku tří bodů!

Branky (asistence) Znojma: Tomáš Kucharič (Salava), Miroslav Kladivo (Šindelář), Josef Žižka (Pánek), Tomáš Kucharič (Pánek), Martin Šindelář (Kladivo), Martin Ďuriška (Kucharič), Tomáš Kucharič (Ďuriška), Martin Šindelář (Pánek), Martin Pánek (Procházka J.)

Vyjádření trenérky domácích paní Lenky Bartošové: „Dnešní zápas byl podle našich představ zhruba do druhé třetiny, v té druhé jsme napáchali spoustu chyb, kterými se soupeř dostal do utkání. Musíme zapracovat na důrazu před brankovištěm a kvalitě přihrávek. Ve třetí třetině nám utekl nadějně rozehraný zápas, ale nestačili jsme na stupňující se tempo soupeře.“

Vyjádření trenéra hostí pana Jana Šťastníka: „Důležité vítězství zejména pro naši psychiku a chuť do dalšího tréninkového procesu. K zápasu: oba týmy udělaly mraky chyb, proto z toho byla přestřelka, která se divákům musela líbit. Dnes jsme si uměli vytvořit velké množství brankových příležitostí, ale také jsme jich soupeři neuvěřitelně mnoho naservírovali na zlatém podnose.“

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient