Do Valmezu přijedou v rámci přípravy slovenští hokejisté z Púchova

V pátek, kdy svěřenci trenéra Weintritta vyjedou na Bobří hrázi k prvnímu přípravnému zápasu, to bude přesně jedenáct dní od prvního tréninku Bobrů na ledě. Po tvrdém letním drilu na suchu a úvodních trénincích na ledě prověří připravenost Bobrů soupeř ze zahraničí MŠK Púchov. Utkání začíná v pátek 17. srpna v 18:00 a všichni fanoušci jsou na něj srdečně zváni! Děti do 15 let mají vstup zdarma, starší 15 let budou na stadion vpuštěni za symbolických 30 Kč.

Valašské Meziříčí změřilo síly v rámci přípravných duelů na ostrý start druhé ligy se slovenských Púchovem už loni. Slovenský soupeř byl navíc ve vzájemném dvojzápase jediným, kdo dovolil Bobrům v přípravě výhru za tři body, když si modrobílí nejprve poradili se zahraničním soupeřem na Bobří hrázi v poměru 6:4, aby si o týden později na jeho ledě zastříleli a nadělili Púchovu devět branek při výhře 9:4.

Jako první byl veřejnosti představen brankář Jiří Slovák, který se na Bobří hráz přesunul ze sousedního Nového Jičína. Zkušený maskovaný muž s týmem trénuje od samého začátku a na utkání s Púchovem bude připraven předvést své brankářské kvality.

Hned po něm následoval Šimon Kuchařík, produkt mládežnické výchovy ve Valašském Meziříčí. Talentovaný útočník dorostu nakoukl do áčka už v loňské sezóně, ta následující by pro něj měla být opět dalším významným krokem k mužskému hokeji.

Jako poslední představilo vedení Valachů zkušeného beka Radima Ostrčila příchozího ze Vsetína. Ten by se v následující sezóně měl zařadit k pilířům obrany Bobrů, do prvního přípravného zápasu ale jistojistě nezasáhne.

„Radim Ostrčil v pátek ještě nenastoupí, jelikož začal až v pondělí trénovat a dobírá antibiotika. Proto dostanou šanci ukázat se naši mladí hráči,“ vysvětluje Ostrčilovu absenci Petr Dvořák.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.