Search
Close this search box.

Do ulic Karviné brzy vyrazí nový pomocník technických služeb

V ulicích města se již brzy objeví nový multifunkční Mercedes Unimog 423, který vylepší vozový park Technických služeb Karviná. Díky kompaktním rozměrům, integrovaným pohonům, ale také vynikající pojezdové rychlosti a snadnosti montáže jednotlivých nástaveb lze nosič nářadí Unimog považovat za kvalitního, efektivního a hospodárného pomocníka pro celoroční údržbu komunikací.

Ředitel technických služeb Zbyněk Gajdacz k investici řekl: „Koupě nového vozidla vycházela z potřeb Technických služeb Karviná zmodernizovat současný vozový park. Unimog představuje univerzální vozidlo, které se bude využívat po celý rok k údržbě komunikací statutárního města Karviné. Výhodou je kompaktnost s nástavbami ze starších vozidel, které již ve vozovém parku máme a můžeme je využít. Nahrazujeme jím vůz, který sloužil 21 let.“

Podle sněhových podmínek bude využíván pro odhrnování sněhu z komunikací sněhovým pluhem nebo pro odklízení sněhu sněhovou frézou. Tím se také projevuje jeho všestrannost, protože umožňuje spojení s velkým počtem nejrůznějších systémů sněhových pluhů, které již technické služby využívají.

Vozidlo bude využito při zimním posypu komunikací, vysokotlakém mytí povrchů, zavlažování, čištění silnic nebo při údržbě znečištěné kanalizace. Díky nádrži umístitelné přímo na korbu vozidla je Unimog v terénu soběstačný. Jeho multifunkčnost bude využívána rovněž při nehodách s únikem oleje nebo chemikálií, kdy je opatřen efektivními systémy k aplikaci a odsátí příslušného neutralizačního prostředku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient