Do rekonstrukce vyškovské nemocnice poputuje z krajského rozpočtu přes sto milionů korun

Moderních budov pro oddělení ORL a neurologie se dočká vyškovská nemocnice. Do rekonstrukce těchto prostor investuje kraje ze svého rozpočtu celkem 105,5 milionu korun (bez DPH). Jihomoravský kraj hodlá tuto investici realizovat do konce léta 2020. O zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku „Nemocnice Vyškov – Rekonstrukce budovy B – oddělení ORL a neurologie“ rozhodla krajská rada na svém jednání v pondělí 8. října 2018.

„Původní představa byla, že tato rekonstrukce bude částečně hrazena z dotace Ministerstva zdravotnictví ČR. I přesto, že tento záměr nevyšel, kraj se rozhodl najít na modernizaci finance ve vlastním rozpočtu. Cílem je, aby tyto prostory, které budou sloužit k poskytování odborné ambulantní a lůžkové péče, odpovídaly současným evropským standardům a trendům pro objekty v oblasti poskytování nemocniční péče a vyhovovaly nárokům na moderní zdravotnické pracoviště,“ řekla k investici náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Předmětem veřejné zakázky je rekonstrukce a modernizace lůžkových oddělení neurologie ve 2.NP a 3.NP budovy B a přesun centra léčebné rehabilitace z budovy C do budovy B, a to konkrétně do 1.NP a části 1.PP. Dojde tím ke koncentraci veškerých pracovišť iktového centra, takže bude možno optimalizovat logistiku příjmu a transportu pacientů. Pracoviště oddělení otorhinolaryngologie, bude proto přesunuto z budovy B do 3.NP budovy C, kde bude moci pro své zákroky využívat moderního zázemí operačního sálu gynekologicko-porodnického oddělení. V rámci investice vzniknou nové venkovní sítě technické infrastruktury a nezbytné úpravy přilehlých venkovních ploch.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak