Do Plzně přijede jedna z nejznámějších švédských metalových skupin

Slavnosti svobody 2019 v Plzni zahájí koncert jedné z nejznámějších švédských metalových skupin Sabaton s frontmanem Joakimem Brodenem. Vstupenky na koncert, jenž se uskuteční 4. května 2019 v plzeňském amfiteátru Lochotín za doprovodu českého pěveckého sboru, budou v prodeji od pátku 12. října od 10 hodin v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketstream, Ticketmaster, Plzeňská vstupenka a na dobírku přes www.mastersofrock.cz. Cena vstupenky bude 790 Kč. Město Plzeň podpořilo koncert částkou 700 tisíc korun.

Kapela Sabaton ve své tvorbě reflektuje historii se specifickým zaměřením na druhou světovou válku a speciálně na Českou republiku, kdy zpěvák, kapelník a autor textů má maminku z České republiky a má tedy český pas. Skupina dokázala poukázat na pravdivé souvislosti historie odboje a osvobození naší vlasti.

Skupina Sabaton byla založená v roce 1999 ve Švédsku. Debutové album Primo Victoria vydala v roce 2005. Po debutu následovalo sedm studiových desek včetně poslední The last Stand. Od alba Coat of arms (2010) se Sabaton pravidelně umisťuje na předních příčkách prodejnosti v evropských žebříčcích. V rámci propagace svých alb absolvuje kapela dlouhá koncertní turné po celé Evropě, Americe a v některých asijských zemích. V písni Aces in Exile zpívá o československých pilotech během bitvy o Británii a ve velmi populární písni Far from the Fame zpívá o maršálu Karlu Janouškovi. Díky této písni se nejen mladí lidé, ale v podstatě celá veřejnost, začala zajímat o maršála Karla Janouška a o další naše hrdiny, o kterých se před rokem 1989 nemohlo hovořit. Tato skutečnost svědčí o velkém přínosu tvory skupiny Sabaton pro výchovu k vlastenectví v České republice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak