Search
Close this search box.

Do Opavy míří Havlíčkův Brod

Po nevydařených duelech na ledě Písku a Orlové se Slezan vrací domů a potřebuje zabrat. Do Slezska v sobotu přijede třetí celek skupiny Jih – Havlíčkův Brod. Podaří se Opavě celek z Vysočiny porazit? Utkání vypukne v 17 hodin.

Bruslařský klub se v posledních letech pravidelně pohybuje na špici tabulky a snaží se o návrat do první ligy, která se v Kotlině hrála naposled v ročníku 2014/15. V posledních dvou letech se Havlíčkův Brod probojoval až do baráže, v té ale neuspěl nejdříve na úkor Vsetína a o rok později na úkor Poruby.

Z dosavadních 19 utkání dokázali havlíčkobrodští hokejisté vytěžit 39 bodů při bilanci 13 výher a 6 porážek. Zajímavostí je, že všechna utkání Bruslařů poznala vítěze už po šedesáti minutách a ani jednou se nemuselo prodlužovat.

Stálicí v brance Havlíčkova Brodu je třiadvacetiletý odchovanec nedalekého Pelhřimova Čeněk Novák. Nejpilnějším sběračem bodů mezi beky je sedmnáctibodový Tomáš Semrád, který má na poměry obránce dlouhodobě impozantní statistiky – v posledních dvou sezónách zaznamenal 43, respektive 40 bodů. Solidně letos hraje i Kryštof Kulhánek, který má bilanci 6+8. Útočné řady Bruslařů mají obrovskou sílu, o čemž svědčí skvělá bilance více než 4,5 vstřelených branek za zápas. Nejlepším nahrávačem celku je velezkušený kapitán Miroslav Třetina (8+22), nejpřesnějším střelcem pak je třiatřicetiletý Luboš Voříšek (13+14). Trenérem celku je pan Jiří Čelanský.

Poslední vzájemné soutěžní utkání se datuje až do roku 2005, kdy Slezan prohrál v Kotlině před zraky 3100 diváků 3:2. Sobotní soupeři se však spolu utkali také letos v rámci Slezského poháru města Opavy a z vítězství 2:1 se radoval Havlíčkův Brod, který následně celý turnaj vyhrál.

Nakopne se Slezan případným úspěchem proti silnému protivníkovi k lepším zítřkům? „Dvakrát jsme jako tým selhali, věřím ale, že i když je Havlíčkův Brod top tým, tak budeme v sobotu o body srdnatě bojovat,“ hlásí před duelem opavský trenér Martin Janeček.

Pokud se stihnou vyřešit všechny administrativní záležitosti, do sobotního duelu by mohla zasáhnout také nová posila Slezanu Tadeáš Jaroš. Čtyřiadvacetiletý útočník a odchovanec opavského hokeje se vrací domů po štacích v Třinci, Frýdku-Místku, Porubě nebo Zaglebie Sosnowiec.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient