Do obřadní síně radnice dorazí První dámy Masarykovy

Ve středu 24. října od 19 hodin se v obřadní síni radnice uskuteční koncert v rámci oslav k výročí sta let od vzniku Československé republiky. Účinkujícími jsou Valérie Zawadská – První Dámy Masarykovy a Doležalovo kvarteto. V devadesátiminutovém programu se můžeme těšit na Smyčcový kvartet č. 1 op. 24 F dur Františka Škroupa a Výběr ze smyčcových kvartetů: A. Dvořák: Es dur č. 10 op. 51 „Slovanský“ | B. Smetana: e moll, č. 1 „Z mého života“ | L. Janáček: č. 1, z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty. „Během večera budou čteny výňatky z korespondence manželky T. G. Masaryka Chartlotty, a také jejich dcery Alice. Korespondence bude věnována především době před vznikem, během a také bezprostředně po založení Československa v roce 1918. Vzhledem k omezené kapacitě míst, bude umožněn vstup pouze se vstupenkou v hodnotě 50 Kč. Tu je možné zakoupit v předprodeji na podatelně městského úřadu, případně před začátkem koncertu od 18:30 hod. u vstupu radnice,“ uvedla tisková mluvčí Městského úřadu v Kolíně Iva Blümelová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak