Search
Close this search box.

Do Novosedel vyjížděl pyrotechnik

Minulý týden opět na Břeclavsko vyjížděl pyrotechnik. Tentokrát jeho cesta směřovala do obce Novosedly. Policisté přijali totiž oznámení, že ve viniční trati „Stará hora“ se nachází podezřelý předmět. Přivolaná hlídka potvrdila, že se jedná o dělostřeleckou minu, a tak na místo zamířil také pyrotechnik. Vzhledem k tomu, že munice byla v nestabilním stavu, rozhodl pyrotechnik o zlikvidování munice na místě. Celé opatření proběhlo bez komplikací. Nikdo nebyl zraněn a nevznikla ani škoda na majetku.

Jak je patrné, nálezy munice z druhé světové války jsou stále aktuální. Policie České republiky důrazně varuje občany, aby v případě nálezu podezřelého předmětu jednali zodpovědně a ihned uvědomili policisty prostřednictvím linky 158. Důležité je, aby se lidé munice nedotýkali, protože jakákoliv neodborná manipulace by mohla mít fatální následky. Jak je vidět z popsaného případu, munice může být v takovém špatném stavu, že ani není schopna odvozu na likvidační místo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient