Search
Close this search box.

Do Mountfieldu přichází Radek Smoleňák a Lucas Lessio

Jednou už Radek Smoleňák v této sezóně návrat do Hradce Králové zažil, ve druhé polovině září šlo „jen“ o dočasnou výpomoc. Tentokrát se zkušený forvard přesouvá pod Bílou věž znovu, avšak na mnohem delší období! A není jedinou posilou pro ofenzívu Mountfieldu HK. Jeho řady totiž rozšíří zároveň Lucas Lessio – kanadské křídlo se zkušenostmi z KHL i NHL.

Hned o dvě nové tváře se rozšířila soupiska Východočechů v průběhu první reprezentační přestávky. Sportovní úsek vedení klubu by rád zvýšil produktivitu mužstva, proto přivedl pod Bílou věž dvě zajímavé akvizice.

Staronovou tváří v kádru Tomáše Martince se stává Radek Smoleňák. Ten nastupoval v hradeckém dresu v průběhu loňské sezóny, letos odehrál za Lvy šest duelů, než zamířil na měsíční zkoušku do Švýcarska. Tam se stihl za Rapperswill v sedmi duelech jednou prosadit a přidat asistenci, aby se poté vrátil tam, kde se k němu dle jeho slov chovali fantasticky – do Hradce Králové! S Mountfieldem HK uzavřel smlouvu na dva roky s možností uplatnění opčního práva ze strany klubu.

Návrat zkušeného hokejisty na soutok Labe s Orlicí vítá generální manažer Aleš Kmoníček. „Oba hráči přichází s cílem pozvednutí naší produktivity, která nás poslední dobou trápí. Zejména Radek by nám měl pomoci okamžitě, je zkušený, nejde do neznámého prostředí a zná kluky, proto na něho hodně spoléháme. Podepsal dlouhodobý kontrakt bez jakékoliv klauzule o uvolnění do zahraničí,“ říká generální manažer.

Druhým útočníkem, který by se měl nově podílet na zajišťování gólů, je pětadvacetiletý kanadský hráč Lucas Lessio. Ten působil do sezóny 2015/16 v zámoří, kde prošel draftem a sehrál čtyři desítky duelů v NHL. Poslední tři roky strávil v Evropě, když nastupoval v KHL, švédské a naposledy finské nejvyšší soutěži. Odtud se přesouvá do východočeské metropole.

Bývalý hráč Arizona Coyotes či Montreal Canadiens přichází z HIFK Helsinky, a to prozatím do konce aktuálního ročníku. „Lucas je rychlostní a silový hráč, přímočarý útočník, od kterého si slibujeme zvýšení produktivity. Stejně tak od Radka Smoleňáka, jehož kvality všichni známe. Jsme hrozně rádi, že se opět vrací k nám do Hradce. Doufám, že zvedne produktivitu, konkurenci v týmu a mužstvo i s ním naváže na první čtvrtinu v podávání výborných výkonů,“ přeje si sportovní manažer klubu Jaroslav Bednář.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient