Search
Close this search box.

Do Moravskoslezského kraje zavítalo o desetinu více turistů než loni

I v hlavní turistické sezóně se návštěvnost kraje meziročně zvýšila. Ve 3. čtvrtletí letos přicestovalo a ubytovalo se přes 330 tisíc návštěvníků. To je o 33 tisíc hostů více než ve stejném období loňského roku. Návštěvnost ve 3. čtvrtletí meziročně vzrostla o více než 10 %. Tato čísla vycházejí ze statistiky Českého statistického úřadu.

„Z těchto výsledků mám velikou radost! Je to důkaz měnící se image našeho kraje. Kvalita poskytovaných služeb u nás neustále roste, stejně jako pestrá nabídka nejrůznějších aktivit. Hudební festivaly, sportovní akce nebo Dny NATO jsou u nás už stálicí, velkou novinkou byla ale konference TBEX Europe 2018, kterou Moravskoslezský kraj spoluorganizoval. Toto největší mezinárodní shromáždění tvůrců internetového obsahu navštívilo ze všech koutů planety na 500 blogerů, vlogerů, fotografů, novinářů a dalších profesionálů z oblasti cestovního ruchu,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a dodal, že díky milionům jejich příspěvků na sociálních sítích i v tradičních médiích se Moravskoslezský kraj zviditelní ještě více.

„Návštěvnost u nás stoupla o 5 procent více, než je celorepublikový průměr. Cesty k nám zřejmě začínají být trendy. Je to velmi pozitivní pro zvýšení prestiže našeho regionu, ale také pro naši ekonomiku. V této oblasti je přínos cestovního ruchu pro region nepopiratelný. Jsem si jistý, že i vyhlídky do dalších období jsou jen pozitivní,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Zahraničních hostů se v kraji ubytovalo celkem 68 931, což představuje nárůst o 10,3 %. Návštěvníků z České republiky pak přenocovalo celkem 261 409, tedy o 11,3 % více než ve stejném období loňského roku. „Více než polovinu všech zahraničních hostů tvořili návštěvníci z Polska, Slovenska a Německa. Díky mezinárodní konferenci TBEX Europe 2018 se významně zvýšil počet návštěvníků ze Spojených států amerických. Historicky poprvé byla překročena hranice dvou tisíc návštěvníků za jedno čtvrtletí a Spojené státy americké tak ve 3. čtvrtletí tohoto roku obsadily 6. místo mezi zdrojovými zeměmi incomingového turismu v Moravskoslezském kraji,“ doplnil náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Celkem za všechny 3 kvartály roku 2018 do Moravskoslezského kraje přicestovalo a ubytovalo se v některém z hromadných ubytovacích zařízení 788 832 návštěvníků. Oproti roku 2017 tak došlo k navýšení o 10,6%, kdy k nám přicestovalo 713 843 návštěvníků.

„A ještě tu máme další krásné číslo. Milion! Přes něj už se přehoupl počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v kraji. Abych byl úplně přesný, v období od července do září to bylo přesně 1 007 369 noclehů. To je zhruba o 84 tisíc přenocování více než vloni, což představuje navýšení o více než 9 procent,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Nejvíce ubytovaných hostů ve 3. čtvrtletí 2018 bylo v turistické oblasti Beskydy-Valašsko (113.362), kde také návštěvníci strávili nejvíce nocí. Druhou nejnavštěvovanější turistickou oblastí pak bylo Ostravsko (70.230) a třetí Jeseníky (Moravskoslezská část – 58.559).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient