Search
Close this search box.

Do Moravské Třebové přijede Masaryk

Oslavy 100 let od vzniku republiky si veřejnost v Moravské Třebové připomene dvěma způsoby. V parku za městským muzeem bude v neděli 28. října v 14:00 hodin slavnostně zasazena lípa svobody. O slavnostní ceremoniál se osobně postará starosta města a Tomáš Garrigue Masaryk.

Slavnostní delegace dorazí k muzeu od moravskotřebovské radnice dobovým vozidlem Laurin – Klement ŠKODA 110. Hudební doprovod zajistí český violoncellista a koncertní mistr Josef Klíč. Od 14:30 hodin pokračuje program vernisáží výstavy ve dvoraně muzea a od 15:30 hodin pokračuje hudební produkce, doplněná swingovým tancem. Pro návštěvníky bude připravena bezplatná ochutnávka punče a zákusku podle pravých prvorepublikových receptů.

Moravská Třebová se rovněž zapojila do celostátní akce Měsíc věží a rozhleden 2018. Příznivci aktivního pohybu a turistiky se tak mohou zúčastnit pěšího výletu na rozhlednu Pastýřka, kde se v neděli 28. října od 14:00 hodin (sraz v 13:45 hod. na rozhledně) pokusí o rekord v mávání největším počtem českých vlajek. Na rozhledně bude pro děti připraven doprovodný program v podobě her, každý účastník navíc obdrží pamětní list, přívěšek a perníček s letopočtem založení republiky, vyrobený v sociálně terapeutických dílnách Ulita v rámci Charity Moravská Třebová. U rozhledny bude možné opékat buřty.

Mimo nedělní slavnosti proběhne také koncert s názvem Dušičkové vzpomínání, který se koná od 15:00 do 18:00 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže na Křížovém vrchu. Vystoupí pěvecký sbor Fermáta, moravskotřebovské nejen smyčcové těleso Ivana Hřebabetzkého a koncertní mistr Josef Klíč.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient