Do Moravské Třebové přijede Masaryk

Oslavy 100 let od vzniku republiky si veřejnost v Moravské Třebové připomene dvěma způsoby. V parku za městským muzeem bude v neděli 28. října v 14:00 hodin slavnostně zasazena lípa svobody. O slavnostní ceremoniál se osobně postará starosta města a Tomáš Garrigue Masaryk.

Slavnostní delegace dorazí k muzeu od moravskotřebovské radnice dobovým vozidlem Laurin – Klement ŠKODA 110. Hudební doprovod zajistí český violoncellista a koncertní mistr Josef Klíč. Od 14:30 hodin pokračuje program vernisáží výstavy ve dvoraně muzea a od 15:30 hodin pokračuje hudební produkce, doplněná swingovým tancem. Pro návštěvníky bude připravena bezplatná ochutnávka punče a zákusku podle pravých prvorepublikových receptů.

Moravská Třebová se rovněž zapojila do celostátní akce Měsíc věží a rozhleden 2018. Příznivci aktivního pohybu a turistiky se tak mohou zúčastnit pěšího výletu na rozhlednu Pastýřka, kde se v neděli 28. října od 14:00 hodin (sraz v 13:45 hod. na rozhledně) pokusí o rekord v mávání největším počtem českých vlajek. Na rozhledně bude pro děti připraven doprovodný program v podobě her, každý účastník navíc obdrží pamětní list, přívěšek a perníček s letopočtem založení republiky, vyrobený v sociálně terapeutických dílnách Ulita v rámci Charity Moravská Třebová. U rozhledny bude možné opékat buřty.

Mimo nedělní slavnosti proběhne také koncert s názvem Dušičkové vzpomínání, který se koná od 15:00 do 18:00 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže na Křížovém vrchu. Vystoupí pěvecký sbor Fermáta, moravskotřebovské nejen smyčcové těleso Ivana Hřebabetzkého a koncertní mistr Josef Klíč.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak