Do Lokte míří Dr. Filipitch, úřadující mistr ČR ve slam poetry !

Tradiční básnické klání proběhne už v neděli 8. dubna v loketské Galerii Café od 17:00 hodin. Půjde o Slam poetry Arénu, což je zmenšený model standardní slamové exhibice, v němž proti sobě vždy nastupují výhradně dva umělci, prezentující se vlastní autorskou tvorbou, a to bez rekvizit a bez kostýmů.

Slam poetry je svébytný umělecký žánr, který vznikl v 80. letech v USA jako opozice proti statickému autorskému čtení. Jde o interaktivní disciplínu, jsou do ní totiž zahrnuti i diváci, na jejichž bedrech leží rozhodnutí, jak celý večer dopadne. Publiku jsou náhodně rozdány bodovací karty, skrze které dávají najevo svůj názor. Slam poetry je žánr performativní, nejde tedy pouze o to, co umělec říká, ale i o to, jak to říká.
V Lokti se spolu utkají Dr. Filipitch, úřadující mistr ČR ve slam poetry, a Klára. Shodou okolností tito performeři tvoří partnerskou dvojici, proto dozajista půjde o neopakovatelnou podívanou!
Vstupné je dobrovolné, doporučená částka je 100 korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.