Do konce prázdnin vznikne nová točka MHD na Košutce

Do 31. srpna vznikne nová celoplošná točka městské hromadné dopravy v Toužimské ulici na Košutce. V rámci stavební akce dojde k celkové opravě vozovky s novou konstrukcí, osazením nových obrub a provedením nových zastávek městské hromadné dopravy s betonovým povrchem. Oprava vozovky zahrnuje i křižovatku ulic Toužimská a Krašovská. Dále budou vybudovány nové chodníky, odvodnění, vyměněno veřejné osvětlení a budou provedeny úpravy zeleně.

Celkové náklady na stavební akci jsou vyčísleny na 11,348 milionu korun. Zhotovitelem stavby je společnost BERDYCH plus spol. s.r.o.

Z důvodu uzavírek jsou změněny trasy městské hromadné dopravy. Zastávky MHD jsou dočasně provizorně přemístěny do ulice Krašovská (linka č. 27, 30, 33, 40) a do ulice Úněšovská před OC Globus (linka č. 30). Pro osobní dopravu bude až do konce srpna křižovatka ulic Toužimská a Krašovská úplně uzavřena.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak