Search
Close this search box.

Do konce června hlasujte pro studánku U Dobré vody

Studánce U Dobré vody jste poslali už 430 hlasů. Aby si své prvenství udržela, hlasujte pro ni až do konce června.

Chodíte se občas osvěžit ke studánce? Posedíte u ní rádi? Pak se určitě zapojte do hlasování v celostátním projektu Živé studánky, jehož cílem je pomoc při obnově a rekonstrukci studánek.

V každém kraji byly ve spolupráci s odborníky na ochranu přírody vytipovány a navrženy do soutěže vždy tři studánky vhodné k renovaci. Jen jedna však může zvítězit. Studánka U Dobré vody v Píseckých horách si váš hlas určitě zaslouží!
Hlasovat můžete do konce června na stránkách www.zivestudanky.cz. Investice na renovaci vítězných studánek jsou v řádu desítek tisíc korun. Váš hlas bude za více bodů, pokud se u studánky také vyfotíte.

„Studánky slouží zvěři jako přirozená napajedla. Pro člověka však bývaly obvykle víc než jen zdrojem vody a osvěžení. Je proto důležité pečovat o ně jako o historickou paměť krajiny,“ říká Václav Zámečník, jednatel Lesů města Písku, které se o údržbu studánky pod Velkým Mehelníkem starají.

Studánka U Dobré vody leží na červené turistické trase, která vede Píseckými horami asi tři kilometry jihovýchodně od Písku. Je věrná svému jménu, neboť vyvěrající voda má velmi dobré parametry odpovídající vodě kojenecké. Místo je přístupné po celý rok. Stavba kolem pramene je v zachovalém stavu, opravit bude třeba přístup ke studánce a zábradlí, přidat stojan na kola a také celkově upravit okolí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient