Do Komety přichází Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec přichází do brněnské Komety! Muž, který v letošní sezóně odehrál 1000. utkání v NHL, se přesunuje pod Špilberk. Zámořská mise českého reprezentanta po téměř patnácti letech skončila a zkušený útočník se vrátil domů, do mateřského Kladna. S ním aktuálně trénuje a také v něm odehraje v nejbližší době zápasy Chance Ligy. Formou střídavých startů pak bude působit v Kometě Brno.

Tomáš Plekanec zatím v Tipsport extralize odehrál sto třicet utkání, všechny v dresu Kladna. Naposledy za něj nastupoval při výluce NHL v ročníku 2012/2013, to ještě Rytíři působili v nejvyšší soutěži. Mimochodem v témže roce si dvakrát zahrál proti Kometě, a ani jednou ji se svým týmem nedokázal porazit. Nejprve se hrálo 23. října 2012 ve vyprodané 02 Areně, posléze 4. prosince v tehdejší hale Rondo (dnes DRFG arena), kde po strop napěchovaný stadion sledoval nejen hvězdného Tomáše Plekance, ale i Jaromíra Jágra.

„V těch prvních dnech po návratu ze zámoří jsem byl rozhodnutý, že budu hrát určitě za Kladno. Teprve potom budu řešit, co dál. Nabídly se čtyři extraligové týmy a po řadě rozhodování jsem si vybral Brno. Je to nejlepší tým v lize, za poslední dva roky získal dva tituly. Měli o mě velký zájem a jsem rád, že jsme se s Liborem Zábranským domluvili a budu za ni nastupovat,“ uvedl Tomáš Plekanec.

„Máme respekt k rozhodnutí, které Tomáš udělal. A to, že pomůže mateřskému Kladnu. Naprosto to lidsky i hokejově chápu. Sám jsem měl vždycky sen, že se do Komety vrátím jako hráč a pomůžu jí k postupu do nejvyšší soutěže. Samozřejmě jsem hrdý na to, že hráč s tak obrovskou kvalitou a zkušenostmi chce a bude oblékat dresy s logem Komety a bavit fanoušky našeho klubu. V případě, že za nás nastoupí, bude Tomáš patřit ke klíčovým hráčům, jako jsou Martin Erat, Leoš Čermák, Peter Mueller, Martin Zaťovič a další. To, kdy Tomáš za Kometu poprvé nastoupí, bude předmětem dalšího jednání, ale plně respektujeme, že prvotně nastoupí za svůj mateřský klub,“ sdělil majitel Komety a hlavní kouč A-týmu Libor Zábranský.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient